вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

ІІІ Всеукраїнський фестиваль бардівської пісні у м.Долинській

21 травня 2011 року в молодіжному центрі «Червона калина» м.Долинська відбувся ІІІ Всеукраїнський фестиваль бардівської пісні, присвячений 66 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та 27 річниці заснування Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.

Підготовка до проведення фестивалю розпочалася ще в січні цього року шляхом проведення інтернет-конкурсу. В конкурсі взяли участь барди : Сергій Большенко, Микола Грабовський, Олег Карьєв, Надія Косяк, Олександр Малиш, Юлія Михайлова, Сергій Серебрянський, Олег Спинев, Леонід Талалайченко Володимир Щеглов та виконавці пісень Марина Линська (Ирина Малага), Вікторія Жураковська, Микола Литвин, Любов Лісова, Ольга Шевчук, композитор Олександр Нескучний.

Долинський міський голова Сергій Зеленокорінний, під патронатом якого щорічно проводиться фестиваль бардівської пісні, голова Долинської районної державної адміністрації Геннадій Вітряк, заступник голови районної ради Віктор Валантирь, голова профкому ДП «Дирекція КГЗКОРу» Віталій Радченко щиро привітали учасників фестивалю та побажали їм творчих злетів, успіхів, незабутніх вражень від перебування на Долинській землі та в дендрологічному парку «Веселі Боковеньки», а також нових знайомств та зустрічей.

Бардівська пісня – це вираз думок і прагнень народу. Якщо раніше були кобзарі, то сьогодні їхні місця зайняли барди. Це українська співана поезія, яку нічим не можна підкупити. І дуже приємно, що серед самобутніх виконавців багато молоді, яка вдосконалює свою майстерність, прагне до успіху, визнання.

Бардівська пісня як місточок від покоління до покоління. І в кожного покоління є своє – головне, пережите, вистраждане, пронесене через випробування. Це пісня, яку не завжди почуєш з «великої сцени», а почувши навік проникнешся її красою та неповторністю.

Ось який кодекс честі має бард Олександр Смик» : Бардівська пісня – це особливий жанр. Тут як Бог триєдиний – від слова до музики і звуку. Або віриш, або ні. Як би ти віртуозно не володів голосом чи інструментом, цього буде завжди замало, щоб стати справжнім. Для цього жанру треба означеність і особистісність. Це виділяє тебе з-поміж інших. Саме це підносить тебе на п’єдестал для обраних. І за це не чекай ніяких референцій. Ні звань, ні заслуг, ні широкої і дзвінкої, як відлуння, слави. Твоя місія пророча. Твоє життя – боротьба. Ти кобзар, розвідник і характерник. Твої слова збуджують чи будять, але не залишають байдужим нікого«.

Слухачі були зачаровані піснями конкурсантів. В перший день конкурсу були визначені переможці. Першим серед авторів був криворізький бард Олександр Бах, серед композиторів – Марія Михайліченко, серед вокалістів -Марина Брошеван, долинчанка, співробітниця енергосилового цеху КГЗКОРу з піснею Олександра Лазарєва та Олени Заславської «Пристань любові». Ірина Малага перемогла в номінації «Пісня про Афган» та одержала грошову премію від голови Іванівської сільської ради Віктора Зазвірського. За виконання патріотичної пісні відзначено криворізького барда Юрія Ващенка. За перемогу в Інтернет - конкурсі дипломом відзначено композитора Олександра Нескучного. Одержала дві нагороди- »Козацький хрест» від козаків та відеоплеєр від спонсорів фестивалю партії Регіонів за виконання гарної пісні криворожанка Емілія Мельник.

З раннього ранку наступного дня конкурсанти побували на КГЗКОРі. Екскурсію провів директор музею Леонід Золотько.

Потім о 9-ій ранку відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

Після вступного слова міського голови Сергія Зеленокорінного біля пам’ятика прочитали вірші Антоніна Корінь, Любов Баранова, Олег Карьєв, Олена Надутенко, Оксана Шпирко, Валентина Кондратенко. Заспівали свою пісню про Україну Марія Михайліченко та Оксана Зоря. А коли Марія заспівала «Реве та стогне Дніпр широкий» - пісню підхопили всі присутні.

Фестиваль було продовжено в дендрологічному парку «Веселі Боковеньки», де й відбулося нагородження переможців і учасників фестивалю грамотами, цінними подарунками та грошовими преміями від організаторів фестивалю, а також від партії Регіонів.

Долинська міська рада висловлює щиру подяку за співпрацю в організації фестивалю голові Долинської районної державної адміністрації Геннадію Вітряку, голові Долинської районної ради Григорію Данилюку, продюсеру фестивалю, барду Олександру Лазарєву, генеральному директору ДП « Дирекція КГЗКОР» Михайлу Пятакову, заступнику генерального директора ДП «Дирекція КГЗКОР» Олегу Вольвичу, голові профспілкового комітету ДП «Дирекція КГЗКОР» Віталію Радченку, директору дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» Лідії Потапчук.

Завдяки співпраці фестиваль набирає нових обертів та має своїх слухачів, шанувальників, а майстерність учасників з кожним роком зростає. Необхідно відмітити гуманістичну направленість фестивалю та його значущу роль у вихованні почуття патріотизму, гордості за наш народ, його історію, сьогодення.

                                          

                                          

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання