вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Заслухано звіт робочої групи

         06 лютого 2018 року міським головою Вірою Тернавською за участі завідувачів комунальних дошкільних навчальних закладів (далі КДНЗ) заслухано звіт робочої групи, за січень, яка створена відповідно до розпорядження міського голови від 02.01.2018 року №1, з питань аналізу роботи адміністрації, педагогічних працівників КДНЗ міста щодо відвідування дітей та раціонального використання бюджетних коштів.

         Аналіз відвідування дітьми дитячих садків показує, що цей показник є низьким і складає від спискової чисельності 40% (КДНЗ №2 «Івушка») до 62% (КДНЗ №4 «Казка»). Вкрай низьким він був в КДНЗ №2 «Івушка», де в групах було вд 2 до 7 дітей. В окремих групах КДНЗ №3 «Колобок» було від 5 до 9 дітей. Дещо кращий стан в КДНЗ №4 «Казка», але в окремих групах теж було від 8 до 13 дітей.

         Від 4 до 12 дітей було у 6 групах в КДНЗ №5 «Ружечка». Якщо у КДНЗ №4 «Казка» та КДНЗ №5 «Ружечка» через низьке відвідування практикувалося зведення груп, то в 2-х інших цього не було.

         Робочою групою відмічено, що адміністраціями закладів проводиться недостатня робота з батьками щодо покращення відвідування дітей та відрахування їх за невідвідування без поважних причин. Від показників відвідування дітьми закладів, сьогодні повинно залежати фінансування та чисельність працівників. Якщо групи наповненні, питань немає. А якщо в групах по 3-5 дітей? Виникає питання щодо навантаження обслуговуючого персоналу, теплопостачання приміщень, раціонального використання коштів.

         Адже у 2017 році на утримання дошкільних навчальних закладів міста використано 16,5 млн.грн. або 47,1% міського бюджету.

         Витрати на 1 дітодень становили:

         КДНЗ №2 «Івушка» - 244,7 грн

         КДНЗ №3 «Колобок» - 182,6 грн

         КДНЗ №4 «Казка» - 128,6 грн

         КДНЗ №5 «Ружечка» - 158,6грн.

         За рік витрати на 1 дитину в дитсадках склали відповідно 33,4 тис.грн; 21,4 тис.грн; 17.5 тис.грн; 20,2 тис.грн.

         У 2018 році на утримання дошкільинх навчальних закладів міста предбачено 17,7 млн.грн, або 48,9% міського бюджету.

         Як зазначила Віра Тернавська, робоча група продовжуватиме свою роботу ще протягом 2-х місяців. Якщо стан відвідування не покращиться, за результатами будуть підготовлені пропозиції виконкому міської ради щодо оптимізації закладів дошкільної освіти міста та штатної чисельності. За підсумками звіту запропоновано завідувачам закладів провести в групах батьківські збори по питанню відвідування їх дітьми, забезпечити контроль за використанням енергоносіїв та води, спільно з профспілками та працівниками тих груп, де низький показник відвідування, вирішувати питання зведення груп.         

         В місті достатньо місць у дитячих садках, які повинні ефективно використовуватися як і кошти міського бюджету. Цим питанням повинні перейматися як міська влада, керівники закладів так і батьки.   

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання