вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

За мораторієм не повинні критися порушення і безвідповідальність

          02 лютого 2017 року в залі засідань міської ради  відбулась нарада з керівниками господарюючих суб’єктів,  які  реалізують продукти харчування  по питанню: «Забезпечення  населення міста  якісними та безпечними товарами»  під головуванням міського голови  Віри Тернавської.

          В роботі наради взяли участь начальник  Долинського  районного  ГУ Держпродспоживслужби в   Кіровоградській області  Галина Цуркан,    заступник міського голови  Юрій Леуш, провідний  спеціаліст з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів  Віктор Ніколаєв, головний спеціаліст  відділу економічного розвитку та інфраструктури Долинської  РДА  Євгенія  Кулібанич.     

          Із запрошених   керівників торгових закладів   на нараді були присутні 22 суб’єкта  підприємницької діяльності.

          З інформаціями по   вищезазначеному питанню виступили Віктор Ніколаєв та Галина Цуркан. Вони проаналізували  результати  обстеження робочою групою  по координації  і контролю ситуації  на споживчому ринку магазинів, та  стан із якістю продуктів,  який на сьогодні є у наших продовольчих магазинах, відмітивши виявленні суттєві порушення Правил  торгівлі  і реалізацію неякісних продуктів.

          Заслухано також пояснення окремих підприємців,  в магазинах яких виявлено порушення та про заходи , які ними вживаються по їх усуненню і недопущенню в подальшому.

          Після обговорення ситуації, що склалась у магазинах  по продажу  продуктів харчування, у яких відсутні документи про якість, прострочені терміни вживання, неналежне маркування та інше,   вирішено:

         1.Суб’єктам підприємницької діяльності  різних форм власності усунути недоліки виявлені робочою групою  по координації  і контролю ситуації  на споживчому ринку під час обстеження  об’єктів, які здійснюють торгівлю продуктами харчування.

          2.Рекомендувати Долинському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужби,  спільно з провідним спеціалістом з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Ніколаєвим В.М. провести повторне обстеження  суб’єктів господарювання, які реалізували прострочені продукти харчування та товари, не мали відповідних документів що засвідчують їх якість.

         3.Провідному  спеціалісту з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів  Ніколаєву В.М. продовжити проведення обстежень  суб’єктів підприємницької діяльності різних форм власності, які здійснюють торгівлю продуктами харчування .

         Підсумовуючи нараду, Віра Тернавська зазначила, що місцева влада не втручається у фінансово – господарську діяльність підприємців. Але враховуючи виявлення кричущих фактів  реалізації неякісних продуктів харчування  в місті та звернення громадян, влада повинна реагувати.

          Мораторій на перевірки не повинен бути ширмою за якою криються порушення та безвідповідальність, особливо коли мова йде про якість і безпечність продуктів харчування.

        Враховуючи такий стан на споживчому ринку, міською владою буде підготовлено звернення  до Прем’єр-міністра  України  Гройсмана В.Б. та Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І., про необхідність скасування діючого мораторію на перевірку продуктів харчування та запровадження механізму  адміністративного впливу за реалізацію неякісних продуктів харчування.   

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання