вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Земельна комісія може перевіряти розміри земельної ділянки, але не встановлювати межі.

       Статтею 158 Земельного кодексу України встановлено, що земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

       Виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

       Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах .

       Центральний орган виконавчої влада, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин,  вирішує земельні спори щодо меж земельних ділянок за межами населених пунктів,  розташування обмежень у використанні земель та земельних сервітутів.

       У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування спір вирішується судом.

       Роботи зі встановлення меж земельної ділянки відносяться до землевпорядних робіт, які відповідно до чинного законодавства мають проводитися сертифікованими землевпорядними або землевпорядними, які мають у своєму складі сертифікованих землевпорядників.

       Разом з тим, якщо мова йде про попередні проміри в рамках судового спору щодо меж земельної ділянки, розташованої в населеному пункті, то за згодою суміжних землевласників землевпорядник міської ради може провести їх наявними у нього засобами. Однак слід розуміти, що встановити межі та закріпити їх межовими знаками таким способом не можна.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання