вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

КОЖЕН КРОК НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ. КОЖНА ДІЯ В ІНТЕРЕСАХ МІСТА.

     Інтерв'ю міського голови Віри Тернавської газеті "Провінція"

-- Отак потроху, десь жвавіше, десь повільніше, й промайнули два роки звідтоді, як виборці Долинської більшістю своїх голосів надали вам право надалі керувати, як зараз модно говорити, міською територіальною громадою, вирішувати їх долі. Ці два роки залишили якийсь слід у вашому житті?

-- Безумовно. Найперше, особисто набутий досвід управління містом з його багатогранним життям. Не скажу, що до цього не мала досвіду роботи у державних органах, колективах. Але – то одне, а громада, то дещо інше. Але знала, на що йду…

-- Жалієте?

-- Ну, що ви. Часу на це просто немає. Хоч, зізнаюсь, на перших порах виникали скрутні моменти, коли треба було спиратись не лише на команду, з котрою працюю, а й на власні сили, витримку, прислухатись до внутрішнього голосу. Не вважаю за потрібне повертатись, коли це траплялося. То вже історія.

   Про слід моєї діяльності у конкретних справах.

   Основним показником роботи місцевої влади є оцінка її діяльності громадою.

   Наше завдання – за невеликі кошти зробити якісно роботи в різних частинах міста.

   І нехай це ще зовсім невеликі кроки до поліпшення життєдіяльності громади, але ми їх зробили всі разом. Місто оживає і це відчувають городяни, які допомагають у нашій щоденній роботі. Особлива вдячність головам вуличних комітетів, які найбільш наближені до кожного мешканця Долинської. Сподіваюсь що така співпраця лише міцнішатиме. Надійні тісні зв’язки маємо з депутатом обласної  ради Кальченком В.М., який чітко працює на свій округ, на  наше місто. У всьому відчуваємо його бажання та  конкретні дії по наданню практичної допомоги у вирішенні важливих проектів для громади міста.

   Основним і важливим напрямком роботи міського голови, міської ради, виконавчого комітету є забезпечення виконання міського бюджету, пошук додаткових джерел його наповнення. Станом на 1 грудня цього року доходи міського бюджету склали 32,4 млн. грн., у 2016 році доходи складали 23,9 млн. грн., що становить  135 % у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

   Основна частина видатків міського бюджету -- 46 % йде на утримання дошкільних навчальних закладів. У зв’язку з недостатнім обсягом дотації з державного бюджету  на  фінансування цих закладів з міського бюджету передбачено у 2017 році  додатково фінансування в сумі 4, 9 млн. грн., що  складає 180 %  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ( 2,7 млн.грн.)

  За два роки моєї роботи на посаді міського голови нам вдалося відремонтувати 8485 м2  покрівлі багатоповерхових будинків на суму 2,01 млн. гривень. Такий обсяг роботи виконано  вперше  за останні 10 років. За два роки відремонтовано 37943,7 м2 дорожнього покриття  на загальну суму 5,6 мільйона гривень. Такий обсяг робіт теж виконано  вперше за останні 10 років. А ще зуміли відремонтувати два ліфти, які не працювали відповідно 13 і 11 років, всі багатоповерхові будинки оснастили тепловими лічильниками.

  Більш детальний аналіз буде зроблено під час мого публічного звіту перед громадою у січні наступного року. Матимете нагоду, приходьте, послухаєте. 

  Кожен день приносить мерії  нові турботи  нові проблеми. І я переконана, що спільно усією громадою можна досягти багато.  

-- Дещо знаю, про дещо чула від людей, коли приїздила в гості. І все ж…

-- Ну, от міський парк «Дружба» бачили? Гадаю, що так. То був один з пунктів у моїй передвиборчій програмі – привести його до порядку, зробити так, аби він став справді місцем відпочинку долинчан із сусідніх мікрорайонів, а не місцем жахів своїми буйними хащами та здичавілими його чотирилапими мешканцями. Як це нам, працівникам міськради, мешканцям вдалося, знаємо ми, знають люди. Додам лише, що відчутну роль тут зіграв створений при міськраді фонд розвитку міста Долинська, де гуртом акумулювали (накопичуємо й зараз) кошти колективів, підприємців, політичних і громадських організацій, містян для розчистки «Дружби», будівництва нових алей з лавками, квітами, малих архітектурних форм тощо.

   І самій тепер сюди хочеться прийти, полюбуватися красою, побути із своїми роздумами наодинці…

-- Звичайно. Але ще трішки про вже зроблене.

-- Вважаю за заслугу теперішньої міської влади її прозорість, відкритість. Скажімо, ті ж тендери на конкурсних умовах. Їх практикуємо у вирішенні будь-якого питання, пов’язаного з витратами коштів з міської казни – ремонти доріг, дахів, ліфтів, будівництво електроосвітлення, закупівлі продуктів для харчування у дитячих садках, передача в оренду  земельних ділянок та багато чого іншого. Це не тільки прозорість і відкритість, а ще й значна економія коштів. Не можу зараз сказати до копійки, скільки виграла на цьому міська громада, але повірте, це таки досить пристойна сума, котру змогли використати на інші нагальні потреби.

-- А що у ваших, депутатського корпусу та виконкому, планах надалі?

-- Якщо ви наша часта гостя, то напевне вже знаєте про те, що Долинська відчуває певні труднощі із забезпеченням водою та водовідведенням. Збираємося вирішити й цю проблему. Не за рік чи два, а принаймні, протягом всієї каденції. Бо будівництво альтернативного  водопроводу по забезпеченню якісною водою жителів міста, нового енергозберігаючого водовідведення для нових мікрорайонів таки трудомісткі роботи й чималі кошти. І ось тут нам на поміч й прийшов депутат Валерій Кальченко, котрий активно просуває ці питання, в тім числі із залученням для Долинської коштів, як на обласному, так і на державному рівнях. Завдячуючи і йому ми впевнено рухаємося вперед у вирішенні цих питань.

   Наступне не менш важливе питання – це забезпечення жителів міста житлом.

   Майже два роки намагаємося  вирішити питання передачі двох багатоповерхових будинків з державної в комунальну власність. Суттєву допомогу та підтримку маємо від голови обласної ради О.Чорноіваненка та депутата обласної ради В.Кальченка.

- Приїхала, поцікавилася міськими новинами. Знайшла у районній комунальній газеті відгук мешканки міста О.Глущенко на ваше інтерв’ю з редактором газети «ДН» В.Кащєєвим. Скажу вам, мені було дивно читати той допис, бо, на думку автора, у місті геть нічого не робиться. Час від часу навідуюсь у Долинську, все бачу своїми очима. Я розцінюю це, як «палицю у колеса» міської громади, Чи, може, помилилась? Ви то як його сприйняли?

 -- Не хотіла зупинятися на цій темі, бо вона не заслуговує на увагу. Та вже коли ви задали це питання… За два роки моєї роботи люди бачать результати, як би не намагалась це скомпрометувати та стаття. У тій публікації простежується, по–перше, явно замовний характер «вчорашніх», які і нині залишаються при владі в районі, використовуючи в боротьбі зі мною авторку (це я переконалася у її «компетентності» там, де йдеться про податкове і бюджетне законодавство); по–друге, її особиста образа на мене. Чому образа, скажу трохи пізніше. А загалом це саме якраз і є те критиканство, про що я говорила у своєму інтерв’ю редактору газети «ДН» . Пані Глущенко я добре знаю як, мабуть, і багато інших читачів тієї газети, де вона є постійним дописувачем. Простежте, якщо знайдете час, її дописи і самі переконаєтеся, що вони побудовані на тому ж критиканстві,. Таке ж я чула у постійних порожніх телефонних розмовах, ініціатором яких вона була, та під час особистих зустрічей. А ще відчувалися якісь нібито дволикість, нещирість, прихованість.

   Про її «трудові звитяги» за місцем попереднього проживання в селі Новогоригорівка Друга у школі та у місцевому сільгосппідприємстві мені теж відомо, як і іншим людям міста і села. Тому я не вбачаю підстав вести дискусії з цією людиною, бо знаю і бачу, що те, що сьогодні робить міська рада, підтримується переважною більшістю містян. А «вчорашнім», до яких пані Глущенко, на мою думку, примкнула вже відкрито, це не подобається, бо невдовзі ж вибори. А з чим їм іти до людей, крім нарад, фотосесій і привітань, активним учасником яких, очевидно, стала і авторка згаданої публікації.

   Вбачаю в тій публікації й дещо особисте від авторки -- образу за те, що на засіданні бюро районної партійної організації ВО «Батьківщина», членом якої я є, мною їй висловлено відкрито, чесно свою думку про неї, як депутата. Рішенням бюро районної партійної організації ВО «Батьківщина» пані Глущенко виключена з партії, а в подальшому і з фракції в районній раді. Наскільки мені відомо, розглядається питання про відкликання її з депутатів.

   Я ніколи не міняла принципової і відкритої позиції в угоду певним особистостям чи політичним силам заради якоїсь подачки чи особистої вигоди, та не була «перекотиполем», на відміну від того, про кого вам розповідаю.

   Кожен крок назустріч людям, кожна дія в інтересах міста. Це моє кредо, з яким я йшла на вибори і буду його дотримуватись в своїй щоденній роботі. Я  щиро дякую депутатам міської ради, членам виконкому, головам вуличних комітетів, одним словом усім, хто підставляє своє плече у розбудові міської територіальної громади.

 

З Вірою Тернавською розмовляла журналістка Анна САВЕЛЬЄВА

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання