вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Обговорені питання ведення городництва

          31 січня 2018 року в міській раді відбулася зустріч міського голови Віри Тернавської з головами городніх товариств «Едем», «Нива», «Електрон» та «Західне», на якій обговорені питання ведення городництва, що хвилюють жителів міста. У зустрічі взяли участь головний спеціаліст відділу Держгеокадастру в Долинському районі Віталій Остапчук  та працівники міської ради.

         Як зазначили голови городніх товариств, станом на 01.01.2018 року городяни міста мають для городництва 1074 земельних ділянок, загальною площею 54,7 га. Проблемним на сьогодні  у цьому питанні є відмова у продовженні права оренди земельних ділянок городнім товариствам, які знаходяться за межами населеного пункту та розпорядником земель, яких є Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області. Мотивацією такої відмови є те, що Земельним кодексом України передбачено тільки продаж права оренди на аукціонах, де городні товариства є неконкурентоспроможні. Лише городньому товариству «Західне», розпорядником земель якого є Долинська міська рада,  надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,0 га в оренду.

         Як проінформував Віталій Остапчук, одним із варіантів отримати громадянами земельні ділянки для ведення городництва, є передача їх у приватну власність. На такий варіант згодилися 280 членів городнього товариства «Едем» та підготували відповідні пакети документів, надавши їх до відділу Держгеокадастру у Долинському районі. Частина членів городнього товариства «Нива» теж підготували такі документи. Всі подані документи в квітні місяці поточного року будуть направлені до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області для розгляду і прийняття відповідних рішень.

         Після обговорення питання, рекомендовано головам городніх товариств до початку весняно-польових робіт провести роботу з членами городніх товариств на предмет приватизації земельних ділянок, аби мати законне право їх використовувати та займатися городництвом.

         Підсумовуючи зустріч, Віра Тернавська зазначила, що міською радою буде надана всебічна допомога головам городніх товариств у вирішенні даного питання у відповідності до діючого земельного законодавства.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання