вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Питання безпритульних тварин потребує спільних дій

         24 січня 2018 року в міській раді  відбулася робоча нарада по питаннях організації роботи та вжиття  першочергових заходів щодо життєдіяльності безпритульних тварин та недопущення їх негативного впливу на громадян міста. Нараду провела міський голова Віра Тернавська. В її роботі взяли участь депутати міської ради та працівники виконавчого апарату, представники районного управління Держпродспоживслужби, центральної районої лікарні, КП «Долинськміськкомунгосп», ініціативної групи захисників тварин, редактор газети «Провінція», жителі міста.

         Відкриваючи нараду, Віра Тернавська зазначила, що питання безпритульних тварин в місті є проблемним та викликає справедливі звернення громадян через загрозу безпечному їх пересуванню та зафіксовані напади на людей і потребує цивілізованого вирішення у відповідності до діючого законодавства.

         Заслухавши інформацію про Правила утримання домашніх тварин на території міста, ситуацію з покусами громадян міста безпритульними тваринами, а їх протягом 2017 року сталося 16, про роботу КП «Долинськміськкомунгосп» щодо зменшення їх чисельності та обговоривши ці питання, учасники наради зазначили що відповідальність за існування безпритульних тварин в першу чергу несуть самі ж мешканці міста. Адже серед безпритульних тварин можна побачити чимало породистих, які колись були чиїмись домашніми улюбленцями, а зрештою опинилися на вулиці. Не контрольований приплід, безпородистих домашніх тварин, переважно з приватного сектору, теж викидається власниками на вулицю, і зокрема на мікрорайон. Наводилися факти і привезення тварин в місто з інших територій. Виступаючими вносилися конкретні пропозиції щодо вирішення питань життєдіяльності безпритульних тварин, в тому числі і створення притулку, збільшення обсягів їх стерилізації, ідентифікації та обліку домашніх тварин.

         Проте, з пропозицією ініціативної групи захисників тварин, що будівництво притулку в місті не вирішить проблему безпритульних тварин, погодилися всі учасники наради. Потрібна конкретна робота насамперед з мешканцями міста, аби не зростала чисельність тварин у статусі «безпритульних» та співпраця міської влади, відповідних служб, зацікавлених громадян, суб’єктів підприємницької діяльності та ініціативної групи захисників тварин у вирішенні питань життєдяльності наявних в місті безпритульних тварин. Початком цієї роботи повинна стати юридична реєстрація громадської організації захисників тварин, відкриття  рахунку та кооперування коштів з усіх можливих джерел в тому числі і з міського бюджету для проведення стерилізації, вакцинації та харчування в місцях тимчасового перебування цих тварин, підтримка діючого приватного притулку. Досвідом роботи приватного притулку, який доречі діє на території Долинської міської ради, для безпритульних тварин, поділився один з учасників наради.

         За підсумками наради прийнято рішення та надані міським головою доручення щодо надання практичної допомоги власнику приватного притулку для безпритульних тварин по юридичному оформленню правоустановчих документів з метою можливості фінансової підтримки його діяльності, створення пункту стерилізації тварин та укладання договору на проведення стерилізації безпритульних тварин.

         Рекомендовано виконкому міської ради спільно з ініціативною групою захисників тварин вжити заходів по залученню грантів благодійних організацій для вирішення питань утримання безпритульних тварин та винести на розгляд сесії міської ради пропозицію щодо виділення коштів на проведення стерилізації та придбання вакцини для щеплення цих тварин від зараження сказом і іншими хворобами.

         Запропоновано ініціативній групі захисників тварин зареєструвати громадську організацію з метою узаконення своєї діяльності та кооперування коштів на утримання безпритульних тварин.     

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання