вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Послуги з вивезення рідких побутових відходів повинні надаватися з дотриманням законодавства

         Питання поводження з рідкими побутовими відходами, а саме надання послуг з їх вивезення, розглянуті на нараді 15 червня 2017 року з власниками асенізаційних автомобілів, яку провів перший заступник міського голови Сергій Цуканов.

         В нараді прийняли участь начальник КП «Міське комунальне господарство» при Долинській міській раді Андрій Кушко, начальник енергосилового цеху ДП «Дирекція КГЗКОР» Костянтин Протасов, державний інспектор з охорони навколишнього природнього середовища в Кіровоградській області Лариса Лєта.

         Необхідність розгляду цього питання обумовлена тим, що мають місце випадки несанкціонованих їх складів у не відведених місцях, що є грубим порушенням Закону України «Про відходи» та затверджених Правил благоустрою.  Офіційно дозвільні документи на послугу з вивезення рідких побутових відходів що утворюються у будинках приватного сектору за відсутності централізованого водопостачання та каналізації і зберігаються у вигрібних ямах, має лише КП «Міське комунальне господарство» при Долинській міській раді. Проведеними спостереженнями, крім цього підприємства, таку послугу неофіційно, надають ще два власники асенізаційних автомобілів. Проте, як проінформував Костянтин Протасов, на єдине в районі підприємство, де є каналізаційно-очисні споруди ДП «Дирекція КГЗКОР», і яке може приймати рідкі побутові відходи, вони протягом 4-5 останніх років не вивозяться і відсутні діючі договори.

         Вартість послуги по очищенню 1м3 прийнятих стоків на підприємстві – 21,0 грн. (з ПДВ).

         В кращому випадку, як зазначили учасники наради, вони вивозяться на поля фільтрації колишнього маслозаводу, а то в прилеглі до міста лісопосадки, забруднюючи навколишнє природнє середовище.

         З метою впорядкування цієї роботи, недопущення порушення чинного законодавства та враховуючи попит населення міста на цю послугу, рекомендовано власникам асенізаційних автомобілів легалізувати підприємницьку діяльність,  підготувати економічно обґрунтовані розрахунки щодо вартості вивезення рідких побутових відходів на каналізаційно-очисні споруди ДП «Дирекція КГЗКОР» з яким укласти договори на їх приймання.

         Власників асенізаційних Автомобілів попереджено про адміністративну відповідальність (штраф на фізичних осіб 340-850 грн., юридичних осіб 850-1700грн.) за скид рідких побутових відходів у невідведених місцях та за забруднення ними земельних ділянок, відповідно до статті 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення.   

   

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання