вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Поширена інформація є некоректною

      Інформація, поширена на сайті Долинської районної державної адміністрації, щодо фінансування комунальних дошкільних навчальних закладів міста у 2017 році з районного бюджету в сумі 11217,1 тис.грн. є некоректною.

         Міська рада зазначає, що відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, фінансування дошкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок міжбюджетного трансферту районного бюджету місцевому бюджету. Обсяг цього міжбюджетного трансферту на дошкільну освіту міста визначається за формулою, в основу якої закладено фінасовий норматив бюджетної забезпеченості на одну дитину дошкільного віку та кількість дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади. З 1086 дошкільнят району, 784 відвідують дитячі садки міста.

         У 2017 році потреба фінансування тільки на захищенні статті цих закладів становила 14369,3 тис.грн., а затверджений обсяг міжбюджетного трансферту склав 11217,1 тис.грн. Загальна сума на утримання дитячих садків міста у 2017 році склала 15426,6 тис.грн. без врахування батьківської плати.

         В зв’язку з недостатнім обсягом міжбюджетного трансферту на фінансування дошкільних навчальних закладів міста, міською радою у 2017 році виділено додатковий фінансовий ресурс в сумі 4209,46 тис.грн. з власних податкових надходжень.

         Тенденція недофінансування захищенних статтей спостерігається і у 2018 році. При потребі 17987 тис.грн. обсяг затвердженого міжбюджетного трансферту становить всього 13094,4 тис.грн. Дофінасування з міського бюджету тільки на захищені статті  складає 2919,7 тис.грн.

         Згідно прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України саме районна рада приймає рішення про передачу коштів на здійснення видатків міській раді на фінансування закладів дошкільної освіти та затверджує у районному бюджеті обсяги міжбюджетного трансферту.

         Аналіз показує, що як в минулому році так і в поточному, фактично районна рада при прийнятті  районного бюджету не забезпечує належного фінансування дошкільних навчальних закладів міста, що є порушенням бюджетного законодавста.

         Тому поширена сайтом інформація є некоректною, мета якої протиставити сільські, селищну і міську територіальну громаду у непропорціному фінансуванні з районного бюджету.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання