вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Споживачів звільнили від сплати судового збору

     Споживачі звільняються від сплати судового збору. Таке  рішення  № 14-57цс18 від  21 березня 2018 року ухвалила Велика палата Верховного Суду, повідомляє прес-служба Кабміну.

     У Законі України «Про захист прав споживачів» завжди була норма про звільнення споживачів від сплати судового збору (раніше – мита). Проте змінами до Закону України «Про судовий збір» із переліку категорій позивачів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, виключили позивачів, які звертаються до суду за захистом своїх прав як споживачі.

     Тобто, можна говорити, що дане питання після змін до закону залишалося на розгляд суду. І судова практика з цього питання завжди була неоднозначною.

     «У зазначеному рішенні Велика палата Верховного Суду визнала, що позивачі у справах про захист своїх прав як споживачів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, як це передбачено статтею 22 Закону України «Про захист прав споживачів».

     До цього додам, що з метою уникнення тяганини та непорозумінь, при  захисті своїх прав,  здійснюючи покупку чи отримуючи послугу,   не забувайте   взяти у продавця (виконавця)  чек чи інший документ, який підтверджує факт купівлі. Якщо продавець відмовляється видати чек, то краще утриматися від покупки та придбати  той же товар у іншого продавця.

    Документ, який підтверджує факт здійснення покупки  чи отримання послуги,  слугуватиме підставою для повернення коштів, обміну товару, проведення гарантійного ремонту, а можливо і для захисту своїх прав у судовому порядку.   

     Консультації з актуальних питань  захисту прав споживачів ви можете отримати   у провідного спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав  споживачів виконкому  міської ради  за телефоном  № 5-28-81 або  на особистому прийомі  вул. Соборності України, 50.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання