вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Як новому власнику будівлі переоформити оренду землі?

Статтею 120 Земельного кодексу України встановлено, що у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти. До особи, яка набула право власності на будівлю, розміщену на земельній ділянці, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вона розміщена без зміни її цільового призначення. 

         Якщо будівля розміщена на земельній ділянці, що перебуває в користуванні, то в разі набуття права власності на неї  до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вона розміщена, на тих самих умовах і в тому ж  обсязі, що були у попереднього землекористувача.

         Частиною третьою статті 7 Закону України «Про оренду землі» встановлено, що до особи, якій перейшло право власності на будівлю, що розташована на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договором, який передбачає набуття  права власності на будівлю, припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій вона розташована.

         Отже, якщо договір оренди земельної ділянки не припинився, то переоформлення права оренди на нового власника будівлі може відбуватися шляхом укладання додаткової угоди до чинного договору за його зверненням.

         Оскільки договором купівлі-продажу припиняється дія договору оренди лише в частині орендаря, то додаткова угода може бути лише двосторонньою – за підписом орендодавця та з боку орендаря - нового власника будівлі. У договорі, крім зміни особи – орендаря, можуть бути змінені й інші умови договору. Після чого новий орендар має звернутись до державного реєстратора та припинити право оренди (додається договір купівлі-продажу будівлі) та зареєструвати своє право оренди.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання