вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Особлива небезпека - стихійні ринки

Стихійна торгівля –  вже давно стала «невід’ємним атрибутом» нашого життя. Таке негативне явище важко викорінити. 

        На сьогодні  стихійна торгівля  в місті розміщується в трьох місцях : по вул. Нова біля торговельного павільйону «Тема», по вул. Леніна біля магазину «Барва» та на пероні залізничного вокзалу.

         Швидке отримання доходу від реалізованої продукції , не треба сплачувати за оренду торгового місця, там великі потоки людей, можна торгувати, не здаючи продукцію на лабораторні дослідження  спонукає приватних підприємців та громадян, не зважаючи  на заборону, торгувати саме в  цих місцях , де торгівля не узаконена і не контролюється.

          Походження продуктів, які реалізуються,  нікому не відоме й завжди існує небезпека забруднення харчових продуктів різними мікроорганізмами. Особливо це стосується м'ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання.

         Часто продавці запевняють, що корова у них здорова і дає дуже добре молоко, риба свіжа. Але ж це ніким не доведено…

         Продавці працюють з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (невідповідність  температурного режиму при реалізації, зберіганні продуктів, відсутні документи, які засвідчують якість та походження продукції, люди, що реалізують їх  не мають санітарного одягу, особові медичні книжки відсутні тощо).

         В більшості випадків торгівля здійснюється просто з землі. І дощ, і бруд, і вихлопні гази – усе на цих продуктах.       

         «Невдале» придбання харчових продуктів на стихійних ринках – це шлях до харчового отруєння та недешевого лікарняного (в кращому випадку!). Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення. Тому кожна людина повинна замислюватись перед тим, як почати годувати родину з небезпечних місць торгівлі.

         Порушення, які виявляються в місцях неорганізованої торгівлі, є потенційно-небезпечними у виникненні спалахів харчових отруєнь, інфекційних захворювань серед населення (наслідки зазвичай серйозні, тяжкі).

         Жодні адміністративні заходи з рейдовими перевірками повністю стихійну торгівлю не знищать, бо попит народжує пропозицію. Єдиний правильний спосіб боротьби – не купувати продукти харчування й інші товари в місцях стихійної торгівлі.

        Тільки купуючи продукцію в місцях, де є контроль за якістю, покупець може бути спокійним. Продукти мають продаватися на спеціально обладнаних ринках, на яких встановлене холодильне обладнання та здійснюється контроль за якістю продукції

 Торгових місць на ринках   міста Долинська  сьогодні вистачає, словом, тим, хто хоче перевести свою торговельну діяльність у правове русло, ми допоможемо.

        Виконавчий комітет міської ради    вивчає  питання  узаконення  місць ринкової торгівлі по вул. Нова, біля торговельного павільйону «Тема»,  працюючи спільно з ветеринарною та санітарною інспекціями.  23 квітня 2014 року першим заступником міського голови Бабенко Л.В. в приміщенні міської ради проведено  нараду  по даному питанню. В ній взяли участь  керівники Державних закладів «Новгородківського міжрайонного управління відділ державного санітарно  - епідеміологічного нагляду  у Долинському та Устинівських районах  (Цуркан Г.С.),  управління ветеринарної медицини в     Долинському районі (Толмач С.Л.) та виконувач обов`язків директора ринку Долинського райспоживтовариства Бадян Л.П.  і керуюча ринку КП «Далвіс»

Мокрянська  І.Ю.

     Узаконення  місця  для торгівлі  на мікрорайоні, це робота не одного дня, адже вона   потребує значних капіталовкладень. Пошук інвестора для організації роботи  ринку триває. 

   Якщо у Вас шановні жителі міста,   є пропозиції щодо   впорядкування  ринкової торгівлі ,  просимо   телефонувати за № 5-10-97  і вони не залишаться без уваги.                                                                                     

Спеціаліст з питань організації торгівлі,

                                                                                                                                               побуту та захисту прав споживачів

                                                                                                                                               міськвиконкому

Віктор Ніколаєв

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання