вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Бродячі собаки становлять небезпеку для людей

   Враховуючи сніжну зиму та відсутність достатньої кількості корму почастішали випадки агресії та нападів бродячих собак на людей. Протягом І декади лютого 2017 року до міської ради надійшло декілька звернень громадян з цього питання. Враховуючи це міським головою Вірою Тернавською підписане розпорядження, оскільки бродячі собаки є загрозою для здоров’я і життя через можливе зараження людини на сказ.

         Проблема лікування від цієї хвороби ускладнена через відсутність в державі достатньої кількості антирабічної вакцини.

         Розпорядженням зобов’язано КП «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді терміново організувати і забезпечити проведення відлову усіма незабороненими і доступними методами бездомних тварин на території міста.

         Проте слід звернути увагу і населення міста щодо необхідності утримування собак на підприємствах, територіях приватних будинків в обладнаних вольєрах або на прив’язі.   

         З цього питання 13 лютого 2017 року відбулася сходка жителів багатоквартирних будинків № 2, № 4 по вул. Сонячна, які скаржилися, що окремі мешканці цих будинків сприяють перебуванню бродячих собак на прибудинковій території та в під’їздах будинків, чим свідомо наражають на небезпеку перехожих і особливо дітей.

         Заступник міського голови Юрій Леуш, в.о. начальника КП «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді Юрій Селіванов, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Долинському районі Галина Цуркан наголосили на необхідності дотримання жителями «Правил утримання домашніх тварин». В разі їх порушення уповноваженими органами будуть складатися протоколи, а порушники притягатися до адміністративної відповідальності на адміністративній комісії при виконкомі міської ради за статтею 154 КУпАП.

         На сходці прийнято рішення спільно з мешканцями будинків провести відлов бродячих собак та убезпечити перехожих від небезпеки. Така робота буде проводитися і на інших територіях міста.

         Заради об’єктивності, слід зазначити, що згідно чинного законодавства можливості влади вжиття дієвих заходів дієвих заходів щодо зменшення чисельності бродячих собак обмежені. Як показує практика, діяльність створених притулків для бродячих тварин в окремих великих містах, на грані виживання, через безгрошів’я та негативне ставлення до таких об’єктів мешканців сусідніх територій. Проблема потребує вирішення на рівні держави через запровадження конкретних практичних дій, а не декларативних гасел.

         Позитивом є те, що в місті у першому півріччі 2017 року буде проведено черговий етап стерилізації бродячих собак, що сприятиме зменшенню чисельності, проте небезпека їх, як потенційних носіїв вірусу сказу, залишається.

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання