вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Чи можливо повернути продавцю мобільний телефон, яким я користувався 10 днів?

     «Я купив мобільний телефон. Мені не сподобались його функції. Я ним користувався 10 днів. Захотів повернути на 11-й день після покупки. Мені не повернули гроші, пояснивши, що я ним користувався. З телефону було здійснено 5 дзвінків» 

     Стаття 9 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року №1023-XII (в новій редакції від 1 грудня 2005 року, яка набрала чинності 13 січня 2006 року) регулює порядок реалізації права споживача при придбанні товару належної якості.

     Відповідно до цієї статті, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

     Споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі.

     Обмін товару належної якості проводиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

     Тільки в разі, якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

     Отже, виходячи з Вашої ситуації та аналізу вищезазначеного законодавчого припису, у разі незадоволення функціональними можливостями якісного мобільного телефону, покупець має право його лише обміняти на інший мобільний телефон з відповідним перерахунком купівельної ціни за умов додержання вимог, виділених вище курсивом. У випадку, якщо Ви користувалися телефоном продавець має право відмовити обміняти товар.

Ніколаєв В.М. - спеціаліст з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів виконкому міської ради

Огляд преси










Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання