вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про проект Програми охорони навколишнього природного середовища на 2013 рік

ПРОЕКТ

ДОЛИНСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

від 28 листопада 2012 року                                                   №

м. Долинська

Про проект Програми  охорони

навколишнього природного

середовища на 2013 рік

     Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ: 

  1. Проект Програми охорони навколишнього природного середовища на 2013 рік винести на розгляд Долинської міської ради ( додається).
  2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради –  Бойченка Ю.П. 

Міський голова                                                            С. Зеленокорінний

ПРОГРАМА 

охорони фонду навколишнього середовища Долинської

міської ради на 2013 рік

1. Загальні відомості

     На сьогоднішній день м. Долинська є районним центром Кіровоградської області, в якому проживає 19419 населення. Загальна площа міста 1274,6 га з них сільськогосподарські землі - 603,5 га забудовані землі 549,4га . На території міста працюють 7 фермерських господарств, 13 промислових підприємств,  7 підприємств транспорту, 3 підприємства зв»язку та 3 спільні підприємства з іноземними інвестиціями. Через місто проходить Одеська залізниця. В місті працює 4 дошкільні навчальні заклади, 4 загальноосвітні школи, 2  заклади культури.

2. Проблеми і перспективи екологічного розвитку.

     В останні десятиліття проблема охорони природи стала актуальною на всій планеті. Люди все більше почали усвідомлювати, що у світі, де так багато негараздів та стан довкілля надалі погіршується, неможливі здорове суспільство та економіка. У місті є для життя людини все необхідне : житло, робота, транспорт, можливості для освіти. Проте природне середовище міста істотно змінене, що шкідливо відбивається на здоров»ї та самопочутті людей. Промисловість щороку викидає в атмосферу тверді та газоподібні речовини. Стан атмосфери значно погіршується викидами в повітря великої кількості продуктів неповного згорання палива з двигунів автотранспорту. Загалом майже все населення міста живе в умовах, де забруднення повітря небезпечне для здоров»я. Звідси і виникає потреба подихати свіжим тонізуючим повітрям, якого людині потрібно 15-20 кг на добу.

     Актуальна для міста ще одна проблема - шумове забруднення середовища. Боротьба з гуркотом, скреготом, завищеними музичними тонами є тепер серйозним екологічним та соціальним питанням. Шум природного середовища – шелест дерев, дзюрчання струмків. Спів птахів, звуки дощу_ позитивно впливає на нервову систему. Найбільш активно поглинає звукові хвилі та знижує рівень шуму ліс та благотворно впливає на психіку людини.

     Концепція стабілізації розвитку вимагає витрати частини суспільної праці на підтримку параметрів навколишнього природного середовища і на зміну виробничих процесів, які спричиняють негативний вплив на навколишнє середовище.

3. Мета і завдання програми.

     Мета програми - проведення ефективної і цілеспрямованої діяльності організації і координації заходів  щодо охорони навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання і відтворення природних ресурсів на перспективу. Програма покликана визначити стратегічні напрямки для покращення екологічної ситуації довкілля та розробити підходи і механізм розв»язання екологічних проблем міста Долинська в межах компетенція міської ради.

     Основним завданням  є:

- Обов»язковість додержання екологічних стандартів, нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності.

- Гарантування екологічно безпечного середовища для життя і здоров»я людей.

- Збереження просторової та видової різноманітності і цілісності природних об»єктів та комплексів.

- Гласність та демократизм при прийнятті рішень, реалізація яких впливає на стан навколишнього природного середовища, формування у населення екологічного світогляду.

- Поєднання заходів стимулювання і відповідальності у справі охорони навколишнього природного середовища міста.

4. Основні напрямки реалізації програми.

     Основними напрямками реалізації програми є:

- забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення , знешкодження і захоронення відходів та небезпечних хімічних речовин,  у тому числі непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин;

- створення водоохоронних зон з комплексом агротехнічних, гідротехнічних, санітарних та інших заходів, спрямованих на запобігання забрудненню, засміченню та виснаженню водних ресурсів;

- ліквідаційний тампонаж артезіанських свердловин;

- покращення водопостачання та якість питної води;

- ліквідація аварійних витоків нечистот;

- покращення озеленення території міста та охорону біорізноманіття;

- видалення аварійних дерев;

5. Фінансове забезпечення запровадження заходів Програми

     Фінансове забезпечення виконання природоохоронних заходів здійснюється у відповідності до Переліку видів діяльності , що належать до природоохоронних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року №1147 зі змінами в межах бюджетних призначень за рахунок коштів міського бюджету та коштів фонду охорони навколишнього природного середовища. Надходження до міського фонду охорони навколишнього природного середовища становлять 50% від суми екологічного збору за забруднення довкілля під час здійснення господарської діяльності, що сплачують суб»єкти господарської діяльності усіх форм власності і становить орієнтовно - 4500 грн. та  сума залишку коштів станом на 1 .01.2013 року орієнтовно 64000 грн  . Загальна сума можливого фінансування становить 68500 грн.

6. Контроль за виконанням Програми

     Контроль за виконанням Програми здійснюється комісією Долинської міської ради з питань соціального розвитку та житлово-комунального господарства міста, охорони здоров»я, освіти, культури, спорту, у справах молоді та виконавчий комітет міської ради

 

Проект розроблено :

Начальник відділу бух обліку

та фінансово-господарського забезпечення-

 головний бухгалтер                                                       Т. Сторчоус

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання