вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Організація торгівлі, послуг та захист прав споживачів у місті в 2012 році

Організація торгівлі, послуг та захист 

прав споживачів у місті в 2012 році

     На сьогодні торгова мережа нашого міста нараховує: 74 магазини та кіоски по реалізації продуктів харчування 147- по реалізації непродовольчих товарів, 17 закладів ресторанного господарства та 12 аптек та аптечних пунктів. Послуги населенню надають 62 підприємства.

     Протягом 2012 року виконкомом міської ради внесено в базу даних міста 57 об’єктів торгівлі та сфери послуг, за 2011 рік – 62.

     Невід’ємною складовою економіки міста є розвиток сфери торгівлі. У поточному році відбулися позитивні зміни у розвитку матеріально-технічної бази торгівлі: впроваджувались сучасні торговельні технології, відкривались об’єкти з високим рівнем обслуговування, що відповідають сучасним вимогам. Зокрема, за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності міська мережа сфери обслуговування поповнилась 17-ти новими об’єктами торгівлі загальною площею понад 1000 кв.м., серед яких непродовольчі магазини: «Господарка» ТОВ «Господарчі товари 2010», «Золото України» (Сааді Л.Д.), магазин «Задавака» (Гридіної В.М.), відділ «Взуття» магазину «Барва» (Чапкіної В.І) об’єкти сфери послуг-майстерні: по ремонту автомобілів (Вернидуб С.Б.), - комп’ютерів (Сафонов Є.О), - ювелірних виробів (Лехан О.Ф) та ін.

     В периферійній зоні на розі вул. Горького і Бойка, 51 відкрито торговельний павільйон «Пікнік» (Солонько О.М.) по продажу продуктів харчування.

     В поточному році за ініціативи виконкому міської ради в місті організовувались ярмарки «Городник-2012» та «Шкільний базар» та «Осінній сад».

     Продовжуючи кращі традиції виставко - ярмаркових заходів у місті не залишаються без уваги загальноміські та державні свята. Так, проведено свято «Проводи зими». Родзинкою свята стало безкоштовне частування відвідувачів блинами. Залучались суб’єкти підприємницької діяльності до торгівлі під час проведення масових гулянь на свята «День Перемоги», «День Незалежності» та на виборчих дільницях під час проведення виборів до Верховної ради України.

     На засіданнях виконкому міської ради протягом 2012 року розглянуто питання: «Про роботу ринків по організації обслуговування населення», «Про стан підготовки об’єктів торгівлі до роботи у літній період 2012 року», «Про роботу закладів ресторанного господарства по обслуговуванню населення» та «Про роботу виконавчого комітету міської ради по виконанню делегованих повноважень щодо захисту прав споживачів».

     З початку року робочою групою по контролю та координації на споживчому ринку району проведено 38 перевірок з питань дотримання ветеринарно-санітарних правил, законодавства про захист прав споживачів та діючих правил торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення. За результатами перевірок вилучено продуктів харчування на суму понад 1,0 тис. грн. із закінченим терміном вживання та без відповідних документів, які засвідчують їх якість.

     За ці порушення штрафні санкції накладались відповідними службами, що працюють в робочій групі. Адміністративною комісією міської ради до відповідальності притягнуто 10 осіб та накладено штрафів на суму 0,7 тис. грн.

     З метою забезпечення належного захисту прав споживачів при купівлі вагового товару, на запрошення виконкому міської ради, спеціалістами Кіровоградського державного підприємства «Кіровоградстандартметрологія» проведена повірка ваговимірювального обладнання у всіх магазинах торговельних павільйонах та на ринках міста, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами. Спеціалістами центру проведено повірку та здійснено клеймування 53 вагів з яких 32 – електронні та 21 циферблатні. Крім цього повірено та клеймовані 44 гирі. Власники мережі продовольчих магазинів міста сьогодні все більше переоснащують ваговимірювальне обладнання з механічного на електронне. Зважування на них, дає можливість споживачу одночасно спостерігати за вагою та вартістю товару, що унеможливлює обважування покупця та підвищує рівень культури обслуговування.

     На особистому прийомі та по телефону у 2012 році до спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськвиконкому за захистом прав звернулось 138 осіб,за аналогічний період минулого року – 126. В межах повноважень споживачам були надані консультації, роз’яснено вимоги чинного законодавства у сфері захисту прав споживачів, а в окремих випадках - підготовлено листи суб’єктам підприємницької діяльності. Як показує аналіз розгляду звернень, близько 90 відсотків скарг вирішилося на користь споживачів.

     Проводились рейди в нічний час по перевірці об’єктів громадського харчування та магазинів із подовженим режимом роботи. Метою перевірок було дотримання законодавства «Про шуми» та недопущення реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім дітям.

     Незважаючи на заходи по припиненню торгівлі сільськогосподарською продукцією, молоком та рибою у невстановлених місцях, що постійно проводяться, на сьогодні є ряд нагальних питань які потребують вирішення, а саме: стихійна торгівля по вул. Нова біля торговельного павільйону «Тема» та на залізничному вокзалі.

     З представниками малого бізнесу проводились наради «Про приведення об’єктів сфери обслуговування до належного вигляду та питання щодо розміщення реклами», «Про організацію проведення ярмарок», «Про роботу підприємств торгівлі, ресторанного господарства, ринків та дрібно роздрібної торгової мережі в весняно-літній період», «Про організацію торговельного обслуговування під час проведення свят».

     Через місцеве радіомовлення та сайті міської ради проводиться інформаційно-просвітницька та правова робота серед мешканців і підприємців міста. Крім того, на особистому прийомі та за телефоном надається консультаційна підтримка з питань торговельної діяльності, діяльності у сфері послуг та питань захисту прав споживачів.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання