вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Всесвітній день захисту прав споживачів

     Щороку, 15 березня, під егідою ООН відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів, який є днем солідарності споживачів та споживчих організацій в усьому світі. Цей день вважається таким, коли мобілізуються спільні дії усіх, хто тим чи іншим чином є причетним до стану справ із захистом порушених прав.

     Правовий рівень захисту прав споживачів, реалізація їх прав на безпеку товарів, інформацію, вибір, відшкодування збитків, здійснення контролю за якістю та безпекою продукції (робіт, послуг) та сприяння діяльності громадських організацій споживачів забезпечується Статтею 42 Конституції України. За роки незалежності створена законодавча база, яка, в основному, забезпечує права споживачів. У травні 1991 року був прийнятий Закон України «Про захист прав споживачів». Одними із найважливіших постулатів цього закону є право вибору та право на захист від неякісних та небезпечних товарів і послуг, отримання компенсації в разі придбання товарів низької якості чи отримання незадовільних послуг.

     Проте всі ми знаємо, що незважаючи на норми чинного законодавства на українські прилавки потрапляють і неякісна харчова продукція, і неякісні товари широкого вжитку, часто український споживач отримує послуги, рівень яких є надто незадовільним. Тому забезпечення конституційних прав громадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної, вірогідної та доступної інформації про них – один із пріоритетних напрямів діяльності виконавчого комітету міської ради.

     З метою здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів спеціалістом з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міської ради у складі робочої групи по контролю та координації на споживчому ринку району в 2012 році проведено 38 перевірок з питань дотримання ветеринарно - санітарних правил, законодавства про захист прав споживачів та діючих правил торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення. За результатами перевірок вилучено продуктів харчування на суму понад 1,0 тис. грн. із закінченим терміном вживання та без відповідних документів, які засвідчують їх якість.

     За ці порушення штрафні санкції накладались відповідними службами, що працюють в робочій групі. Адміністративною комісією міської ради до відповідальності притягнуто 10 осіб та накладено штрафів на суму 0,7 тис. грн.

     З початку цього року на адресу міської ради надійшло 2 заяви щодо порушення прав споживачів, які вирішено на їх користь.

     З метою забезпечення належного рівня правових знань населення, надання кваліфікованих консультацій, виконавчим комітетом міської ради проводиться просвітницька робота по роз’ясненню вимог законодавства щодо захисту прав споживачів. При міській раді створено і працює постійно-діючий «Консультативний пункт з питань роз’яснення вимог Закону України «Про захист прав споживачів»». Роз’яснення даних законів проводиться також по місцевому радіомовленню та на інтернет-сайті міської ради.

     В минулому році за консультаціями до спеціаліста звернулося 138 споживачів, з початку цього року 23.

     Запрошую всіх споживачів у кого є питання щодо порушення їх прав, скористатись сайтом міської ради або телефонуйте за тел. 5-10-97 і Ваші звернення не залишаться без уваги.

Віктор Ніколаєв

спеціаліст виконавчого комітету

міської ради з питань організації

торгівлі, побуту та захисту прав

 споживачів

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання