вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Проведено обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування в Україні.

     16 липня 2013 року у залі засідань Долинської міської ради відбулися збори голів вуличних комітетів, представників міської територіальної організації ветеранів України по питанню обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування в Україні. На зборах були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сужаєв О.В., керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Долинської міської ради Ковальчук В.П., голова ради міської територіальної організації ветеранів України  Куделя В.І.

     Начальник загально-юридичного відділу міської ради Дубровська Т.А. ознайомила присутніх з проектом Концепції реформування місцевого самоврядування в Україні. Пояснила присутнім, що метою реформи місцевого самоврядування є посилення спроможності та самодостатності кожної територіальної громади. Реформа спрямована на створення умов для того, щоб громадяни, мешканці сіл і міст, могли у зручному для себе режимі отримати публічні послуги, щоб органи місцевого самоврядування мали достатню матеріально-фінансову та податкову базу для здійснення власних повноважень, а самі громадяни впливали на вироблення та прийняття управлінських рішень на місцях. Зазначила, що метою Концепції є визначення напрямів, механізмів та строків формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної забезпечити надання якісних та доступних публічних послуг, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, а також узгодження інтересів держави та територіальних громад.

     Загалом, реалізація Концепції реформування місцевого самоврядування в Україні сприятиме правовій, організаційній та матеріальній спроможності територіальних громад, органів місцевого самоврядування, провадженню їх діяльності з дотриманням принципів та положень Європейської хартії місцевого самоврядування, стимулюванню економічного розвитку територій та забезпеченню адекватного розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування базового та регіонального рівнів, місцевими державними адміністраціями та територіальними органами центральних органів виконавчої влади.

     В обговоренні взяли участь Куделя В.І., Федоріна В.А., Петришина М.Р., Леонова Н.О., Шостак Л.О., Демченко Н.Ф. які висловили думку, що вносити кардинальні зміни в систему місцевого самоврядування необхідно. Зазначили, що від того, як працюють органи влади та місцевого самоврядування на місцях, залежить життя кожної людини – вчасні соціальні виплати, надання якісних послуг та інші питання життєдіяльності.

     Учасники зборів прийняли рішення щодо внесення пропозицій до проекту Концепції:

  • для виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень повинні надаватися державою достатні фінансові ресурси;
  • передачу функцій від місцевих органів виконавчої влади та територіальних органів центральних органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування, які мають найтісніший контакт з громадянином.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання