вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Духовна історія

     24 липня 2013 року у приміщенні Долинської районної бібліотеки для дорослих відбулася зустріч священика Свято – Успенського Храму, отця Михайла з читачами районної бібліотеки для дорослих, відкриття виставки церковно – богословської і історичної літератури, художніх творів, присвячених 1025 – річчю хрещення Київської Русі.
     Участь у зустрічі взяли голови райдержадміністрації Геннадій Вітряк, районної ради Григорій Данилюк, депутати районної ради Лілія Бабенко, Інна Зеленокорінна, Микола Почапський та громадськість міста. Розпочалася зустріч невеличким екскурсом в історію, який провела завідуюча відділом обслуговування бібліотеки Вікторія Острова. Слухачі поринули у далеке ІХ століття, коли на зміну язичництву прийшло християнство з вірою в єдиного Бога – Ісуса Христа. Чимало цікавих подій було пов’язано із прийняттям християнства: є припущення, що вперше хрестили народи Русі просвітителі Кирило і Мефодій; що у 858 році княгиня Ольга прийняла християнство в Константинополі, але нова віра не отримала широкого розповсюдження.     Отець Михайло розповів про передумови хрещення, внесок князя Володимира. «Сам князь дуже змінився з прийняттям єдиної віри. Володимир почав будувати храми, лікарні, школи, за що в народі його і прозвали «ясним сонечком». Хрещення – це велике свято для православної церкви. Це віра, яка розповідає те, що ми маємо любити ближнього свого, любити Бога», – зауважує Отець Михайло. Священник продемонстрував гостям старовинні книги, ікони (приблизно ХVІ-ХІХ століття), Біблії, щоб «доторкнутися до цього періоду і серцем, і руками».
     До уваги присутніх було представлено короткометражний фільм «Хрещення Русі, її історія, дати, цікаві факти, найвидатніші князі Київської Русі». Ця подорож в минуле неабияк збагатила внутрішній світ, бо віра – це душа.
     Продовжився захід переглядом віртуальної книжкової виставки, яку прокоментувала бібліотекар відділу обслуговування Олена Волкотруб. 
     Підсумовуючи зустріч голова райдержадміністрації Геннадій Вітряк акцентував увагу присутніх, що ювілей 1025 - річчя запровадження Християнства у якості державної релігії Київської Русі відзначатиметься в Україні на державному рівні. Адже, Президент України Віктор Федорович Янукович наголошує, що упровадження християнства є не лише релігійним актом, але й державною, політичною і культурної необхідністю. Воно дало можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним визнаним суб’єктом міжнародних відносин. 
     Також очільник району довів до відома учасників заходу, що за повідомленням релігійних громад Долинського району 28 липня 2013 року з 08.00 години розпочнеться духовний передзвін «Слава тобі Боже». За інформацією офіційного сайту РДА м. Долинська (http://dolinskayarda.com.ua/)

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання