вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Організація торгівлі, послуг та захист прав споживачів у місті за 2013 рік

На сьогодні торгова мережа нашого  міста  нараховує : 72 магазини та кіоски по реалізації продуктів харчування  149- по реалізації непродовольчих товарів, 17 закладів ресторанного господарства та 15 аптек та аптечних пунктів. Послуги населенню надають 59 підприємств.

  Протягом   2013 року  виконкомом  міської ради внесено    в базу даних  міста   48 об'єктів торгівлі та сфери  послуг,  за 2012 рік - 57.

   Невід'ємною складовою економіки міста  є розвиток сфери торгівлі. У поточному році відбулися позитивні зміни у розвитку матеріально-технічної бази торгівлі: впроваджувались сучасні торговельні технології, відкривались об'єкти з високим рівнем обслуговування, що відповідають сучасним вимогам. Зокрема, за рахунок  коштів  суб»єктів підприємницької  діяльності міська мережа сфери обслуговування  поповнилась 17-ти  новими об`єктами торгівлі та сфери  послуг загальною площею понад 500 кв.м  ФОП Гришиної І.М «Черняхівські ковбаси», ФОП Іванюк Р.Л. «Соколівський м`ясо комбінат», ФОП Примак В.В. магазин «Сантехніка», ФОП Куликовський В.О. магазин «Автозвук», аптеки : «Берегиня» ФОП Середенко О.В., аптеки №12  ТОВ «Рецепти життя»,  Автогазозаправочна станція  ТОВ "Сервісавтогаз Долинка" та інші.

    В периферійній зоні на вул. Войкова, 118 відкрито ветаптеку ФОП Резнік С.Л. та піцерію  ФОП Дегонська С.В.

    В поточному році  за ініціативи виконкому міської ради в місті   проводились  ярмарки „ Городник-2013”,  „Шкільний базар” та «Осінній сад».     Продовжуючи кращі традиції виставко-ярмаркових заходів у  місті не залишаються без уваги загальноміські та державні свята. Так, проведено свято «Проводи зими». Родзинкою свята стало безкоштовне частування відвідувачів блинами . Залучались суб’єкти підприємницької діяльності до торгівлі під час проведення  масових  гулянь на свята «День Перемоги» , «День Незалежності». 

    На засіданнях виконкому міської ради протягом 2013  року  розглянуто питання : «Про роботу кафе «Таверна» ФОП Резановича В.А.», «Про підготовку до роботи  ринків  у весняно- літній період 2013 року», «Про звернення жителів міста щодо обмеження кількості питейних закладів у Парку залізничників», «Про роботу підприємств торгівлі та ресторанного господарства, які працюють у вечірній та нічний час» » та «Про роботу виконавчого комітету міської ради по виконанню  делегованих повноважень щодо захисту прав споживачів».

      З метою забезпечення належного захисту прав споживачів при купівлі вагового товару, на запрошення виконкому міської ради, спеціалістами Кіровоградського державного підприємства «Кіровоградстандартметрологія» проведена повірка  ваговимірювального обладнання  у всіх магазинах  торговельних павільйонах та на ринках міста, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами. Спеціалістами центру проведено  повірку, та  здійснено   клеймування  52 вагів, з яких 33 – електронні та 19 циферблатні. Крім цього, повірено та клеймовано 19 гир.

 Власники мережі продовольчих магазинів міста сьогодні все більше переоснащують ваговимірювальне обладнання з механічного на електронне. Зважування на них, дає можливість споживачу одночасно спостерігати за вагою та вартістю товару, що унеможливлює обважування покупця та підвищує рівень культури обслуговування.

     На особистому прийомі та по телефону  у 2013 році до спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськвиконкому   за захистом прав звернулось   135  осіб,за аналогічний період минулого року – 138.  В межах повноважень споживачам були надані консультації, роз»яснено вимоги чинного законодавства у сфері захисту прав споживачів, а в окремих випадках - підготовлено листи суб»єктам підприємницької  діяльності. Як  показує аналіз розгляду   звернень,  близько  90 відсотків скарг вирішилося   на користь  споживачів.

   Проводились рейди  в нічний час по перевірці об»єктів громадського харчування  та магазинів із подовженим режимом роботи. Метою перевірок було дотримання законодавства « Про шуми» та недопущення реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім дітям.

    Незважаючи на заходи по припиненню торгівлі сільськогосподарською продукцією , молоком  та рибою у невстановлених місцях , що постійно проводяться, на сьогодні є ряд нагальних питань які потребують вирішення, а саме: стихійна торгівля по  вул. Нова біля торговельного павільйону «Тема»  та на залізничному  вокзалі.

    Щомісячно робочою групою з легалізації робочих  місць, створених у «тіньовому» бізнесі проводились перевірки підприємств та приватних підприємців на предмет виявлення і легалізація робочих місць

     Для запобігання правопорушень у сфері «Торгівля, ресторанне господарство та  ринки» і підвищення кваліфікації суб’єктів підприємницької діяльності, організовувались семінари, наради. За звітний період проведено 5 нарад:

 « Про приведення об’єктів сфери обслуговування до належного вигляду та питання щодо розміщення реклами», «Про організацію проведення  ярмарок»,  “Про роботу підприємств торгівлі, ресторанного господарства, ринків та дрібно роздрібної торгової мережі в весняно-літній період», «Про організацію торговельного обслуговування під час проведення свят »,

    Для інформованості суб’єктів господарювання  на офіційному веб-сайті Долинської  міської ради публікуються об’яви, інформаційні статті про роботу галузей торгівлі. Проводиться інформаційно-просвітницька та правова робота серед мешканців і підприємців міста щодо захисту прав споживачів. Також,  співпрацюємо  з районним радіо та газетою  «Провінція» і   загальна кількість публікацій – 12 , з яких 11 на сайті і 1  газеті: (питання   організація торгівлі -5 , захисту прав споживачів- 7).

    На  території ринку райспоживтовариства  було організовано інформаційно - консультативний пункт  з питань захисту прав споживачів. Крім того, на особистому прийомі  та за телефоном   надається    консультаційна підтримка з питань торговельної діяльності, діяльності у сфері послуг та питань захисту прав споживачів. 

        З метою поліпшення та вдосконалення роботи  в зазначеному напрямку,  виконавчий комітет міської   ради  просить надсилати свої зауваження і пропозиції,на електронну адресу: dolmiskrada@ukr.net ,  які будуть враховані в подальшій роботі.

спеціаліст виконавчого комітету            

міської  міської    ради з питань 

організації торгівлі, побуту та

захисту прав споживачів                                                                Віктор Ніколаєв                                                         

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання