вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Інформація для жителів міста.

Що таке африканська чума свиней і чим вона викликається.

            Африканська чума свиней — це вірусне, дуже заразне захворювання свиней, яке проявляється лихоманкою, крововиливами, запальними, обмінними і некротичними (з відмиранням тканин) змінами в різних органах. Захворювання відрізняється також високою смертністю тварин. Хронічний перебіг хвороби триває від місяця до півтора проявляється виснаженням, запаленням легенів, різними шкірними висипаннями, у тому числі геморагічного (у вигляді крововиливів) характеру. Смертність при хронічному перебігу захворювання нижчий, ніж при гострому. Лікувати свиней, заражених африканською чумою, заборонено. Все поголів’я стада знищується, трупи тварин, залишки корму, приміщення спалюються.

          З метою швидкого реагування державної ветеринарної служби на всі випадки загибелі чи захворювання свиней, виконавчий комітет міської ради  прийняв рішення «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в частині профілактики захворювання на сказ, паразитарних захворювань в м. Долинська». Даним рішенням затверджено «План дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму». Згідно з планом, власники тварин, незалежно від форми власності, терміново (протягом 30 хвилин з моменту виявлення симптомів хвороби) повинні повідомити  спеціалістів державної установи ветеринарної медицини в районі (місті) про зазначену ситуацію, а також виконавчий комітет міської ради. 

      Щоб запобігти виникненню хвороби у вашому особистому підсобному господарстві,  необхідно дотримуватись ряду правил, які збережуть здоров’я тварин та допоможуть уникнути економічних втрат, а саме:

- надавати свиней для щеплення ветеринарною службою проти класичної чуми свиней (безкоштовно);

- утримувати тварин в сараях лише закритими, не допускати вільного вигулу свиней

; періодично обробляти свиней та приміщення проти кровососних комах (кліщів, вошей, бліх), постійно вести боротьбу з гризунами усіма відомими методами;

- не завозити свиней без погодження державної служби ветеринарної медицини відповідної зони обслуговування;

-  не купувати свинину на стихійних ринках або в місцях несанкціонованої торгівлі;

-  здійснювати подвірний забій лише з дозволу державної служби ветеринарної медицини;

- негайно повідомляти про випадки захворювання свиней державну службу ветеринарної медицини.

Виконавчий комітет Долинської  міської ради.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання