вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Сергій Кузьменко про ситуацію, що склалася в Долинській: Необхідно знайти компромісне рішення, що дозволить і теплопостачальній системі працювати, і людям нормально жити

       26 листопада 2014 року на запрошення ініціативної групи мешканців багатоповерхових будинків міста, які самовільно відключилися від системи централізованого опалення, в  приміщенні міської ради відбулася зустріч громадськості  з  головою облдержадміністрації Сергієм Кузьменко.

       Але замість конструктивного діалогу більше звучали емоційні виступи незгодних, які говорили про власні конкретні проблеми з досить цікавою позицією і аргументацією, наприклад: "Ми б ніколи не пішли на самовільне відключення, якби інші, ми їх називаємо "білі квартири" цього не зробили – їм дозволи дали. Якщо їм можна, то чому нам – ні?!". Переконані вони, що і в обласному центрі у цьому плані не дотримуються усіх норм законності, тобто на індивідуальне опалення переходять не усім будинком, а лише окремі квартири.

         Представник ініціативної групи Валентина Ліщишина найбільше говорила про зависокі тарифи: "Підвищення тарифів у Долинській просто грабують людей".

          Іще до початку зустрічі із головою ОДА, залом, де зібралися долинчани, гуляла роздруківка із тарифами на тепло, до слова, із попередніми приблизними сумами, не затвердженими іще НКРЄ, які свого часу з'явилися в Інтернеті. Зараз же ці цифри змінилися і який тариф на тепло в Долинській присутні навіть і не знали і вперто не хотіли слухати про те, що він не найвищий в області, а скоріш якраз навпаки.

         Лише в другу чергу за аргумент присутні навели ледь теплі батареї центрального опалення.

         Небезпідставно нарікали вони і на виконання рішень судів, адже з декого за борги по теплу стягують чи не всю зарплату або пенсію.

         Не задоволені люди і роботою міського голови та місцевого депутатського корпусу.

         Уважно вислухавши присутніх своє слово сказав і Сергій Кузьменко.

         - Я розумію, що всі ви тут зібралися, бо є проблема, яку необхідно вирішувати. Я не приїхав сюди, щоб стати вашим опонентом, навпаки – хочу допомогти вирішити це питання, - наголосив він.

        - У Долинській більше 3-ох тисяч квартир. Завдання місцевої влади, щоб у всіх цих квартирах, а не лише у 150, а також у дитячих садочках, школах, лікарні було тепло. За це має хтось відповідати. І за це відповідає міська рада, яку обрала громада, - продовжив далі Сергій Кузьменко.

       - Зараз обирати іншого міського голову, який би вирішував ваше питання і відповідав за нього немає правових підстав. Необхідно зачекати офіційних місцевих виборів, коли ви зможете обрати достойного, як на вашу думку, кандидата на цю посаду,  резонно зауважив голова ОДА.

       - Тому зараз іншого шляху, ніж домовлятися – немає, - вважає керівник області.

       - Щодо дозволів на відключення, я погоджуюсь: їх треба було давати всім бажаючим, або нікому. Але прецедент такий вже склався, і факт є фактом.

         Щодо того, як це питання відпрацьовується на рівні обласного центру, голова ОДА розповів: "У Кіровограді є випадки, коли 3-4 сім’ї на будинок, який від’єднується, залишаються на центральному опаленні. При цьому міській владі легше надати цим сім'ям субсидію і допомогти з відключенням, ніж забезпечувати теплом лише їхні помешкання".

        Прокоментував голова ОДА і тарифи на тепло: "Ціни на тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Так, в області тарифи на тепло високі. Але в Долинській вони найнижчі порівняно з усією Кіровоградщиною - 9,6 грн. за 1 кв. м., а є і 10 грн., і навіть більше 12 грн.

      - Я розумію і погоджуюся з вами, що ви хочете мати тепло в домівках і платити за нього адекватну ціну. Але й діяти для цього необхідно в межах закону, - підсумував голова облдержадміністрації.

         Оскільки зустріч, відверто кажучи, перетворилася на більш ніж двогодинний мало конструктивний діалог, голова ОДА запропонував присутнім все ж таки створити робочу ініціативну групу зі своїх представників, які б спокійно і виважено, з професійним підходом і баченням проблеми комунікували із відповідними службами, і з обласними галузевими спеціалістами, і місцевою владою заради знаходження спільного консенсусу. До слова, вже вчора таку роботу були готові розпочати ПАТ "Кіровоградобленерго", ВАТ "Кіровоградгаз", КП "Координаційний центр по обслуговуванню населення", ТОВ "ДОМ", департамент житлово-комунального господарства облдержадміністрації, представники яких також приїхали на зустріч

        - Необхідно знайти компромісне рішення, що дозволить і теплопостачальній системі працювати і людям нормально жити, - наголосив голова облдержадміністрації.

         Сергій Кузьменко не заперечує проти того, що випадки самовільного відключення, де індивідуальне опалення встановлене за всіма вимогами і нормами можна визнати законними. На його думку, можна домовлятися і з ТОВ "ДОМ" про відстрочки по сплаті боргів. Але те, що від мітингів, вже давно пора переходити до конструктивного діалогу – це беззаперечний факт, який у керівника області не викликає жодних сумнівів.

 

                                                                                         (за матеріалами сайту обласної державної адміністрації)

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання