вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Створення спроможних територіальних громад Долинщини: «За» та «Проти»

        7 квітня 2015 року в залі засідань Долинської міської ради за ініціативи Долинського міського голови Зеленокорінного С.І. відбулася зустріч з головами сільських рад Долинського району. На запрошення відгукнулися майже всі сільські ради за виключенням  Пишненської.

        У зустрічі також взяли участь заступник голови Долинської районної державної адміністрації Леуш Ю.А., керівник апарату Долинської районної державної адміністрації Головко Т.П., начальник відділу містобудування, архітектури та будівництва Долинської районної державної адміністрації, головний архітектор району Кузьменко В.Г., голова Ради Долинської районної організації ветеранів України Почапський М.К.., виконавчий директор Кіровоградського регіонального відділення Асоціації міст України   Ільюшкіна В.Г.

        Метою зустрічі було обговорення питання об’єднання територіальних громад згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в рамках проведення адміністративно-територіальної реформи.

        На початку зустрічі очільник міста привітав присутніх з Благовіщенням Пресвятої Богородиці, всесвітнім днем здоров’я та подякував усім за те, що прибули на запрошення до міської ради, не зважаючи на несприятливі погодні умови. Також Сергій Іванович поздоровив квітами голову Гурівської сільської ради Олену Василенко, яка в цей день святкувала свій день народження, та побажав їй здоров’я, кохання та успіхів у роботі на благо служіння територіальній громаді.

        По темі зустрічі Долинський міський голова Зеленокорінний С.І. проінформував про те, що в країні, зокрема і в Кіровоградській області за Дорученням Голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Кузьменка С.А. від 03.04.2015 року, розпочата робота по створенню об’єднаних (спроможних) громад. Та зазначив, що на виконання вказаного вище Закону має намір скористатися правом ініціювання об’єднання територіальних громад з адміністративним центром в місті Долинська.

        Детальніше з Дорученням губернатора ознайомив присутніх заступник голови Долинської районної державної адміністрації Леуш Ю.А.

       Зокрема в Дорученні йдеться про опрацювання на місцях Переліку спроможних територіальних громад (попередніх пропозицій) та надання зауважень та власних пропозицій до нього.  Так, за попередніми пропозиціями Кіровоградської ОДА на території Долинського району планується утворити дві об’єднані територіальні громади: Долинську та Кіровську, з адміністративними центрами, відповідно, в м. Долинська та в с. Кірове. Також Ю. Леуш проінформував про напрацювання робочої групи Долинської РДА, яка запропонувала утворити три об’єднані територіальні громади, а саме Долинську, Молодіжненську та Гурівську.

       Обговорення питання проходило бурхливо. Зокрема, у обговоренні взяли участь Братолюбівський сільський голова Гломбіцький С.А., Новогригорівський Другий сільський голова Філоненко О.О., Кіровський сільський голова Грищенко М.Г., Гурівський сільський голова Василенко О.В., Василівський сільський голова Мушик В.А., Лаврівський сільський голова Бирча В.В., Богданівський сільський голова Панченко В.Г.,, Новогригорівський Перший сільський голова Журавльов П.І., Маловодянський сільський голова Варенюк Л.Б. та інші.

        Деякі керівники територіальних громад заявили, що вони категорично проти будь-якого об’єднання. Більшість же дійшли згоди щодо необхідності отримання додаткових роз’яснень з ряду питань запровадження реформи з метою ефективного обговорення даного питання в громадах, оскільки ні в Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», ні в інших, наявних на даний час, нормативних документах немає відповідей на запитання, які в першу чергу турбують пересічних громадян. Це, зокрема, такі питання: як формуватимуться бюджети об’єднаних громад та яка в цьому державна фінансова підтримка; чи буде розширено повноваження місцевих рад, зокрема у розпорядженні землею і т. ін.; порядок надання адміністративних послуг в об’єднаних громадах, управління закладами охорони здоров’я, освіти, культури; яким чином буде здійснюватися представництво центральних органів виконавчої влади в громадах, таких як Пенсійний фонд, центр зайнятості, управління соціального захисту, казначейство і т. ін.; повноваження старости, порядок його обрання та інші.

           У обговоренні також взяв участь начальник відділу містобудування, архітектури та будівництва Долинської районної державної адміністрації, головний архітектор району Кузьменко В.Г., який прокоментував пропозиції робочої групи Долинської РДА по утворенню трьох об’єднаних територіальних громад та запропонував керівникам територіальних громад вносити свої пропозиції.

          Підтримала виступаючих і Бабенко Л.В., яка зауважила, що до питання об’єднання територіальних громад потрібно поставитися дуже серйозно, тому для максимального врахування потреб громад необхідно підготувати та надати власні пропозиції щодо бачення адміністративно-територіального устрою.

          Підводячи підсумки обговорення, Долинський міський голова  С. Зеленокорінний, за погодженням заступника голови Долинської районної державної адміністрації Ю. Леуша, запропонував спільно сформувати перелік питань, які турбують громади, та звернутися до вищестоящих органів за роз’ясненнями.

          Наприкінці зустрічі Долинський міський голова С. Зеленокорінний та голова Ради Долинської районної організації ветеранів України М. Почапський зупинилися на питанні проведення заходів по відзначенню 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та закликали присутніх керівників територіальних громад долучитися до проведення вказаних заходів аби гідно вшанувати пам'ять померлих та привітати живих ветеранів.

                                                                          Виконавчий комітет міської ради.

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання