вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Засідання Правління Асоціації міст України

         16 квітня 2015 року міський голова Зеленокорінний С.І. взяв участь у засіданні Правління Асоціації міст України.

         На засіданні головував Президент АМУ, Криворізький міський голова Ю.Вілкул, також у заході взяли участь 37 міських голів - членів Правління Асоціації міст України. Зібрання проходило у Верховній Раді України.

         На початку засідання виступив голова Верховної Ради України В.Гройсман. Він говорив про хід реформи місцевого самоврядування в Україні та участь АМУ у її впровадженні.

         В.Гройсман зазначив, що для влади «питання місцевого самоврядування та децентралізації влади сьогодні є надзвичайно важливим як з точки зору належної системи врядування, так і реалізації можливостей громад.

         «У моїй роботі це пріоритет номер один, - наголосив він. - Переконаний, що ми нічого не змінимо, якщо не зможемо побудувати ефективної системи врядування, - не проведемо жодної реформи в країні, - ані в освіті, ані в охороні здоровя, ані в економіці, якщо не забезпечимо повноцінно роботу територіальних громад». 

         За словами Голови Верховної Ради, зроблені законодавчі кроки в напрямку фінансової децентралізації, ухвалено закон про добровільне об’єднання територіальних громад, прийнято закон про повернення функцій архбудконтролю органам місцевого самоврядування. «Повноваження містобудування будуть повністю передані  до органів місцевого самоврядування, що є теж дуже важливим у формуванні міської політики розвитку громад», - зазначив В.Гройсман.     

         Говорячи про подальші плани щодо підтримки реформи з децентралізації на законодавчому рівні, В.Гройсман повідомив, що ближчим часом планується «опрацювати закон про муніципальну поліцію», законопроекти про службу в органах місцевого самоврядування, про адміністративні послуги, а також внести зміни до земельного законодавства. «Є питання і вони більше стосуються територій поза межами населених пунктів, але разом із тим ми хочемо створити все більше і більше стимулів, які дозволили б створити ефективну систему добровільного об’єднання територіальних громад», - сказав  він.

         Відповів і на запитання членів правління з багатьох питань, які турбують міських голів і жителів громад сьогодні.

         За значний вклад у розвиток місцевого самоврядування в Україні за рішенням Правління нагороджено В.Гройсмана Відзнакою Асоціації міст України.    

         Питання реалізації реформи торкнувся і заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В.Негода. Він підкреслив, що АМУ завжди була надійним партнером Мінрегіону.

         Далі відбулося підписання Меморандуму про узгодження мети діяльності у впровадженні реформи місцевого самоврядування між Асоціацією міст України та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

         Підписання Меморандуму дасть можливість створити в кожній області при ОДА офіс реформ зі штатом 5 осіб і фінансування витрат на його роботу відбудуться за рахунок міжнародних програм.

         Правління розглянуло питання порядку денного.

         Вирішено прийняти у члени АМУ Могилів-Подільську міську раду Вінницької області.

         Також заслухано інформацію щодо змін у складі Правління: включено Херсонського міського голову В.Миколаєнка у зв’язку з обранням головою Херсонського РВ АМУ та припинено повноваження Славутицького міського голови В.Удовиченка – у зв’язку із звільненням з посади міського голови. Керівники міст, подякувавши В.Удовиченку за вагомий внесок у діяльність АМУ, вирішили нагородити його Відзнакою Асоціації міст України.    

         За результатами розгляду питання щодо роботи днів ДІАЛОГу вирішено:

- провести традиційний День ДІАЛОГу з Урядом у червні. Також у цей час відбудеться Конференція уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів АМУ.

- розпочати проведення Дня ДІАЛОГу з Парламентом. Планується, що захід відбудеться на початку вересня 2015 року.

         Також міські голови ухвалили рішення про створення Секції сіл та селищ під керівництвом Дунаєвецького селищного голови А.Кухаренка та Секції з питань адміністративних послуг.

         За підсумком засідання Правління АМУ схвалило звернення до Голови Верховної Ради України В.Гройсмана та народних депутатів щодо недопущення реалізації законодавчих ініціатив про перерозподіл на користь обласних бюджетів частини акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до бюджетів об’єднаних територіальних громад, міських, селищних, сільських бюджетів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання