вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

«Про перейменування вулиць та провулків нашого міста!»

 

       Шановні жителі, керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності !

        25 грудня 2015 року депутатами Долинської  міської  ради було прийнято рішення № 59 «Про перейменування вулиць, провулків міста Долинська». Відповідно до вказаного рішення перейменовано вулиці та провулки у м.Долинська:

-вулицю  40 р. Жовтня  на  вулицю  Івана  Яковенка (власне ім'я, долинчанин, який героїчно загинув у ході АТО на Сході  Країни);

-вулицю Ворошилова  на вулицю Ольги Долинської  (власне ім'я, долинчанка, землевласниця помістя Долинське );

-вулицю Островського на  вулицю В'ячеслава  Чорновола;

-вулицю Щорса  на вулицю  Ольгерда  Бочковського (власне ім'я,  долинчанин, чесько-український соціолог і політолог, вчений з Європейським рівнем, перша дитина народжена на станції Долинська);

-вулицю  Ватутіна  на  вулицю  Гетьмана Івана Мазепи;

-вулицю К.Маркса  на  вулицю Героїв Крут ;

-вулицю Ульянова  на  вулицю Залізнична;

-вулицю  Котовського  на  вулицю Яра  Славутича;

-вулицю Матросова  на  вулицю Івана  Богуна;

-вулицю  Кошового  на  вулицю  Київської Русі;

-провулок  Горького  на  провулок  Петра Калнишевського;

-провулок  Енгельса  на   провулок  Василя Стуса.

         Вказане рішення прийнято на виконання Закону України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої  символіки», а не тому, що міський  раді  «не має чим зайнятися в місті», як висловлюються деякі жителі нашого міста.

До моменту приведення у відповідність новим адресам документів фізичних та юридичних осіб, об’єднань громадян, тощо, встановлено можливість використання колишніх назв вулиць, провулків. Використовуватися нові перейменовані назви вулиць та провулків нашого міста будуть лише після внесення змін  Кіровоградської філією ДП «НАІС» до словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Долинською міською радою надавалися раніше роз'яснення, щодо дій громадян та підприємств, при зміні назви вулиць, провулків. Але в зв'язку із численними зверненнями, надаємо додатково роз'яснення. Для фізичних осіб-громадян, згідно з чинним законодавством України, перейменування вулиці не є підставою, для того, щоб переробляти правоустановчі документи на нерухоме майно. Усі документи є чинними та юридичної сили не втрачають. Внесення змін до правовстановлюючих документів проводиться за необхідності, зокрема, під час купівлі, продажу, відчуження об'єктів нерухомого майна, оформлення спадщини, тощо. При цьому, при проведенні технічної інвентаризації та оформленні нових правовстановлюючих документів достатньо додати до документів офіційні дані, щодо відповідного рішення міської ради про зміну назви вулиці. Тобто, одразу після перейменування вулиць, громадяни не повинні змінювати всі документи, а лише при необхідності. В зв'язку із перейменуванням вулиць, провулків громадяни не сплачують за послуги міграційної служби Долинського РУЮ Кіровоградської  області  при зміні місця проживання  (перепрописці).

  На підприємців та  юридичних осіб розповсюджується дія статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», який  створений з метою забезпечення органів влади достовірною інформацією про юридичних та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до цього  закону, якщо в установчих документах містяться відомості про місцезнаходження юридичних та фізичних осіб-підприємців, то в разі зміни назви вулиці - такі особи повинні внести зміни до установчих документів, які пов'язані зі зміною їх  місцезнаходження. Законом України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої  символіки» внесено зміни до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" . Даними змінами встановлено,що адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів  топоніміки  населених пунктів. 

Враховуючи вищевикладене, Долинська міська рада,  наголошує та закликає жителів нашого міста до громадянської активної позиції стосовно перейменування вулиць та провулків, які підпадають під дію Закону України  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої  символіки». Якщо сьогодні ми разом з Вами не перейменуємо назви наших деяких вулиць та провулків, то після 21.02.2016 року, дані топонімічні об'єкти будуть перейменовані розпорядженням голови Кіровоградської обласної  державної  адміністрації.

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання