вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ !!!

 

ДО УВАГИ ДЕПУТАТІВ !!!

Подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави

або місцевого самоврядування

 

Відповідно до статті 12. «Фінансовий контроль» Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції"

 1. Суб’єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

 Подання завідомо недостовірних відомостей в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру є підставою для притягнення суб’єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної відповідальності відповідно до закону. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2012 року № 64 «Про виготовлення бланків декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру» встановлено, що бланки декларації виготовляються особами, які її заповнюють і подають, шляхом їх роздрукування або копіювання, то питання зберігання декларацій, потребує подальшого унормування.

Порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16.

Депутати місцевих рад, які працюють в раді на постійній основі, є самозайнятими особами або пенсіонерами – подають декларації до апаратів відповідних рад або апаратів їх виконавчих комітетів.

Депутати місцевих рад, які не працюють на постійній основі у відповідній раді повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік до кадрових підрозділів державних органів, підприємств, установ, організацій за місцем основної роботи.

Депутат місцевої ради є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого покладено обов'язок подачі у визначений строк декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Основи статусу депутатів місцевих рад закріплені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». Крім того, на нього, як на суб’єкта відповідальності за корупційні правопорушення поширюються всі обмеження, спрямовані на запобігання і протидію корупції, а від так і норма постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 року № 16 щодо зберігання декларацій у кадрових підрозділах відповідних органів місцевого самоврядування. Тобто, помилкою не буде, якщо депутат місцевої ради, який має основне місце роботи поза органом місцевого самоврядування подасть декларацію до кадрового підрозділу відповідної ради. Невиконання депутатом свого обов’язку кваліфікується, як вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю щодо подачі або несвоєчасної подачі декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру) та тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності, що передбачено частиною 2 статті 68 Конституції України

Шановні депутати! Декларуйте свої доходи вчасно, будьте обачними та сумлінно виконуйте свій громадянський обов’язок.

 

Методичні рекомендації щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання