вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про створення ОСББ

 

Долинська міська рада  інформує про те, що з 1 липня 2015 року в Україні набув чинності Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку": стартувала реформа ринку житлових послуг, яка передбачає надання мешканцям багатоквартирних будинків права самостійно керувати спільним майном та на власному  прикладі показати, як ефективно керувати будинком.        

До 1 липня поточного року мешканці багатоквартирних будинків мають визначитися з формою управління будинком і повідомити про це міську раду. Згідно із законом, у мешканців є наступні варіанти : створити ОСББ, самостійне управління, найняти управителя.

Переглянемо детальніше форми управління, які подано в Законі "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

1.ОСББ.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – це юридична особа, яку створюють мешканці для експлуатації, утримування та обслуговування будинку. Такі об’єднання мають свій статут, де прописано права та обов’язки мешканців будинку, також створюють правління ОСББ, серед членів якого обирають голову. Усі рішення в ОСББ ухвалюють на загальних зборах більшістю голосів мешканців.

2. Самостійне управління.

Якщо мешканці будинку не хочуть створювати юридичну особу (ОСББ), а також не хочуть, щоб міська рада призначила їм управителя, вони можуть обрати варіант самостійного керування будинком. Таке рішення вони мають затвердити у протоколі на загальних зборах мешканців і повідомити про це міську раду до 1 липня 2016 року.

3.Управитель.

Ще один варіант управління будинком – найняти управителя. Таким управителем може бути будь-яка фізична чи юридична особа, яка здійснюватиме управління будинком на підставі договору зі співвласниками. Вартість послуг на утримання будинку та винагороди управителю визначають за згодою обох сторін і зазначають у договорі.
Такий договір складається строком на рік. Однак якщо за місяць до закінчення договору жодна зі сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, документ вважатимуть продовженим на наступний рік. 

Нагадуємо, якщо до 1 липня 2016 року мешканці будинків не визначаться з формою управління, то управителя їм призначить Долинська міська рада на конкурсних засадах.

На сьогоднішній день, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  оприлюднив для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

Проектом акта визначається процедура підготовки до конкурсу, його проведення та визначення переможця. Зокрема, Порядок, визначає перелік необхідної документації, строки подання конкурсних пропозицій, кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу.

Крім того, в квітні 2016 року Кабінет Міністрів України визначив процедуру списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами і органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків з розміщеними в них приміщеннями приватної та інших форм власності. Затвердження такого порядку закріплено постановою КМУ № 301 від 20 квітня 2016 року.

         Згідно з порядком процедура списання з балансу органу місцевого самоврядування багатоквартирних будинків здійснюється балансоутримувачем на підставі прийнятого ним розпорядчого документа. При цьому, вона повинна бути завершена в термін не більше двох місяців з дня прийняття такого документа. Ініціаторами процедури списання з балансу багатоквартирного будинку, крім балансоутримувача, можуть бути особи, яким на правах приватної власності належать приміщення в такому будинку. Для списання з балансу багатоквартирного будинку буде створюватись комісія в складі не менше п’яти осіб, до якої мають входити представники балансоутримувача і виконавця послуг з управління будинком. Крім того, в роботі такої комісії має брати участь уповноважена особа з боку співвласників багатоквартирного будинку. Комісія проводитиме огляд і фіксуватиме технічний стан будинку перед списанням, і за результатами її роботи складатиметься акт про списання з балансу багатоквартирного будинку, який підписуватиметься всіма її членами і затверджуватиметься балансоутримувачем.

 

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання