вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Міська влада хоче щоб бізнес в Долинській працював в рівних умовах

    

Міська рада надає роз'яснення стосовно публікацій в газетах "Народне слово", "Долинські новини" та на сайті "Гречка "щодо звинувачення влади по знищенню бізнесу в Долинській.

 

      Автор (а мабуть і група авторів) листа «У Долинській влада хоче збільшити орендну плату на землю, бізнес проти», які були розміщені в газетах та на сайті, має на меті, в першу чергу, збурити підприємців і налаштувати їх проти новообраної місцевої влади, аби зберегти певні преференції, які вони отримали від попередньої влади. Як відомо «керівною і направляючою» політичною силою в місті протягом минулих років була Партія регіонів, прибічниками якої і сьогодні схоже є автори, бо були, напевно, депутатами, родичами, друзями тодішніх посадовців. А відтак самі собі надавали земельні ділянки з мінімальним розміром 3 % орендної плати та встановлювали під себе потрібні розміри пайової участі в розвитку інфраструктури, в той час як інші сплачували в 2-3 рази більші відсотки. Як наслідок за 2015 рік втрати міського бюджету тільки від оренди землі склали 731 тис. грн. Крім цього, нинішній владі залишені: діряві покрівлі багатоповерхівок; розбиті дороги; чотири непрацюючих, протягом 10 років, ліфти; роздана «своїм» у приватну власність земля, від якої повинна була надходити орендна плата; 1,7 млн. грн. боргу за водопостачання, внаслідок чого місто стало заручником через постійне попередження про відключення подачі води.

     Вирішення цих та інших питань залежить і від надходжень орендної плати до міського бюджету, бо вона в структурі міського бюджету за 5 місяців 2016 року займає перше місце ( 47%).

     Слід зазначити, що як для суб’єктів господарювання так і для міста зросли ціни на товари та послуги, які фінансуються з міського бюджету для забезпечення життєдіяльності та функціонування інфраструктури міста.

     Міська влада, враховуючи звернення  суб’єктів підприємницької діяльності про неоднакові умови наданих в користування земельних ділянок комунальної власності, підготувала проект відповідного регуляторного акта, для створення рівних умов сплати орендної плати. Орендна плата за користування земельними ділянками комунальної власності міста запропонована у відповідності до Податкового кодексу України та Закону України «Про оренду землі», а не як зазначає автор «такі собі місцеві податки», нібито встановлені на власний розсуд.

      Для визначення розміру орендної плати використана нормативна грошова оцінка земельних ділянок в межах економіко-планувальних зон міста. А тому, посилання автора на неврахування зональності міста і зростання в 2 рази орендної плати за земельну ділянку на периферії (в порівнянні з центром міста) не відповідає дійсності.

     Так, нормативна грошова оцінка 1 м2  в центрі міста Долинська (вул. Соборності України) – 424,4 грн., а на периферії в районі «Маяка» (вул. Садова) – 184,82 грн., пров. Яра Славутича ( колишній пров. Котовського) – 254, 82 грн.

      Відтак, орендна плата в рік за земельну ділянку площею 100 м2 (12%), яка використовується в комерційних цілях, буде становити відповідно: 5088,00 грн., 3058,08 грн. та 2217,84 грн. в рік.

      Для прикладу, що стосується малого і середнього бізнесу, то групування орендарів земель комунальної власності (комерційного призначення) та очікуване підвищення орендної плати після введення в дію регуляторного акту з 01 січня 2017 року, на який посилається автор листа,   у порівнянні з діючими розмірами у 2016 році показує наступне: орендарів земельних ділянок до 100 м2 – 24, очікуване підвищення орендної плати складатиме в середньому за місяць 112,00 грн., до 1000,0 м2 – 44, очікуване підвищення орендної плати в середньому за місяць 420,0 грн.

      Виходячи з розрахунків, автор листа зробив спробу ввести в оману як підприємців так і покупців, які здійснюють підприємницьку діяльність та проживають на периферії. До речі, влада міста сприяє підприємцям на периферії у відкритті соціальних куточків (продукція безпосередньо від товаровиробника), аби знизити вартість продукції, в т.ч. і для пенсіонерів.

      Та і автору цього листа не варто турбуватися про магазини на периферії, бо непевно там у нього їх немає, або і зовсім роздрібною торгівлею він не займається.

      Щодо розмірів пайової участі замовника у створенні і розвитку інженерно – транспортної та соціальної інфраструктури міста в розмірі 10 %  загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта – для нежитлових будівель і споруд та 5 % для житлових будинків, то вони діяли в місті ще до нинішньої влади міста (встановлені рішенням Долинської міської ради від 14.07.2011 р.   № 214) аж до 11.07.2014 р., коли в зазначене рішення внесли зміни і встановили відповідно 5% і 3 %.  

      Як зазначають очевидці тих подій, рішення було прийнято в інтересах родича одного з високопосадовців міської ради. А тому міська влада вирішила повернутися до розміру пайового внеску, який був прийнятим і діяв починаючи з 2011 року в межах граничних розмірів визначених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Слід зазначити, що пайовий внесок при будівництві індивідуальних житлових будинків вноситься замовником, якщо загальна площа його перевищує 300 м2, а тому 99,9 % пересічних громадян міста він не стосуватиметься.

      Кошти, які будуть отримані, як пайовий внесок від будівництва нежитлових будівель та споруд спрямовуватимуться в першу чергу на ремонт доріг міста і зокрема,  вул. Чумацький Шлях (колишня вул. Войкова), по якій до прилеглих зернозберігаючих 5-ти підприємств (не виключено, що власником одного є і автор листа), щороку перевозяться сотні тисяч тонн с/г продукції 50-60 тонними зерновозами, руйнуючи не розраховане під них асфальтне покриття.

     Бо отриманих за рік коштів міським бюджетом від сплати акцизного податку вистачить приблизно на ремонт 7,0 тис. м2, при протяжності лише вищезазначеної вулиці 7,3 км.

     Аналіз надходжень коштів пайового внеску від нежитлових будівель і споруд, показує, що вони не такі значні: 2013 рік – 69,9 тис. грн.; 2014 рік – 111,7 тис. грн.; 2015 рік  - 56,6 тис. грн.; 2016 рік (5 місяців) – 115,7 тис. грн.

      Проте, за 2015 рік та 5 місяців 2016 року через заниження в двічі розміру пайового внеску, міський бюджет недоотримав 172,3 тис. грн..

      І про вигідність чи невигідність інвестування коштів у маленьку Долинську. Враховуючи те, що вона має вигідне місцезнаходження, транспортне сполучення, залізницю у місті будуються і відкриваються магазини, в тому числі і мережевої торгівлі, аптеки, станції техобслуговування та як гриби після дощу з’являються зернозберігаючі підприємства, виходить інвестувати сюди кошти вигідно.

       А міська влада хоче лише, щоб всі землекористувачі і інвестори працювали в рівних умовах.  

 

 

 

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання