вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

КОНКУРСИ – ЦЕ УНИКНЕННЯ МОНОПОЛІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ ТА «НАКИПІВ» НА НЬОМУ

 

10 серпня 2016 року міська рада направила редактору районної газети «Долинські новини» Кащеєву В.Ю. спростування публікації в районній газеті від 06 серпня 2016 року під заголовком  «Накипіло!» за авторством депутатів міської ради від районної організації політичної партії «УКРОП» Є.Звіздовського, В.Бездугана, Д.Аліфонова.

Текст спростування додається.

           

 

В газеті «Долинські новини» за 06 серпня 2016 року видрукувана стаття під заголовком «Накипіло!» за авторством депутатів міської ради від районної організації політичної партії «УКРОП» Є.Звіздовського, В.Бездугана, Д.Аліфонова, в якій від першого й до останнього рядка проглядається грубий і нічим не оправданий наїзд на міську владу, мене, як міського голову. Одразу хочу сказати: основна причина появи тих грубих випадів -- започатковані владою конкурси по відбору виконавців проектів та певних видів робіт, за котрими вже не стоять лобіювання власних інтересів, відкати, хабарництво тощо.              Активним учасником цих конкурсів був і депутат міської ради, фізична особа-підприємець Є.Звіздовський, і навіть серед учасників виконавців проектів ставав переможцем. А от серед конкурсантів на відбір виконавців робіт (це в основному будівництво вуличного освітлення, капітальний ремонт покрівель, ремонт доріг та ліфтів), його пропозиції виявилися не найнижчими і він не став переможцем. А було ж бажання монопольно через себе та посередників «осідлати» бюджетні кошти, тим паче, що вони значно більші, ніж заробіток на проектах. Але конкурси пройшли прозоро і відкрито.

В цьому, так би мовити, і «собака зарита», якщо говорити конкретно про критику на мою адресу за підсумками сесії міської ради.

А тепер про конкретні факти. Міською радою укладено договір з підрядною організацією ТОВ «Гідроелектроцентр», яка стала переможцем конкурсу з монтажу вуличного освітлення. В ньому обумовлено умови і терміни виконання робіт і за які сторони несуть відповідальність. Все решта, висловлена в статті, є демагогією та виправданням своїх недоліків при підготовці проектів пана Звіздовського. А щодо посередників, то пан Звіздовський є не щирим і лукавить, адже, заключивши договір на монтаж вуличного освітлення на територіях Богданівської та Іванівської сільських рад, якраз сам і був посередником. Фактично виконавцем тих робіт був Долинський РЕМ, про що підтвердив на сесії його начальник Попович С.Г.

І підозри в самого себе на тісний взаємозв’язок, як бачте, немає!

Пропозиція депутатів від «УКРОПу» та їх «поводирів» про виділення коштів на ремонт КП «Стадіон «Колос», про що теж йдеться у статті «Накипіло!», не знайшла підтримки серед депутатів міської ради, в т.ч. і моєї. Чому? Бо разом вирішили, що більш нагальнішими сьогодні є ремонт системи опалення у ЗОШ № 1 та дороги по вулиці Макаренка, куди спрямовано відповідно 64 і 130 тис. грн. Та й міська рада не є балансоутримувачем цього об’єкта. То причім тут так звана нелюбов міського голови до спорту і дітей, оприлюднена у вищезгаданій статті?

До цього часу в місті відсутня комплексна схема розміщення тимчасових споруд, через що відбувалося хаотичне їх встановлення. Це викликало невдоволення пересічних громадян, виникали конфліктні  ситуації з окремими підприємцями. Тому було прийняте відповідне рішення виконкому міської ради з даного питання. Виїздили фахівці інституту «Кіровоградагропроект» та запропонували за надані послуги певну ціну. Постійна комісія -- іншу. Пан Звіздовський на сесії заявив, що може виготовити її за 5 тис. грн. Тільки ж чому у згаданій статті вже з’явилася сума 20 тис. грн.? Очевидно, тому, щоб пізніше нікого вже не «дивувала» передбачена сума у змінах до міського бюджету, як буде оголошено конкурс і на цю роботу.

Про кошти на придбання 2 нових ліфтів. Їх перенаправлено у зв’язку з катастрофічним станом покрівель багатоповерхівок, численними зверненнями громадян та потребою в ремонті доріг. І все ж у 2016 році ми відремонтуємо 2 ліфти.

На одній із зустрічей пан Звіздовський сказав, що недоцільно проводити аудит у КП «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді, адже в правоохоронних органах знаходяться такі факти ревізії, а результатів немає, тобто, навіщо робити ще одну перевірку та «викидати» на вітер кошти? Тим паче, що в нього начебто є і акти перевірки, і план до дії. І тут чергова «пропозиція» від автора – давайте будемо фінансово перевіряти КП «Долинський комунгосп», бо там є прояви корупції. Якої? Якщо мається на увазі   майбутнє придбання лічильників теплової енергії за 200 тис. грн., то їх ще ніхто й не купував, а вже вбачається завищення ціни. Хочу запевнити, що якщо на момент покупки вартість 1 лічильника буде до 30 тис. грн., то ми їх купимо не 5, а 7, адже на сьогодні потреба в 19 таких.

Чи відключати, чи ні будинок № 90 по вул. Новій від газопостачання, про що теж йшлося у статті. Повідомляю, що дане питання перебуває на постійному контролі місцевої влади. 28 липня поточного року незалежним експертом проведено експертизу внутрішньо-будинкових газових мереж в даному будинку, ознак аварійності не виявлено, окремі ділянки газопроводів підлягають ремонту. Наразі вже розроблено графік обстеження газових «стояків» у всіх будинках та квартирах чеського планування, за результатами якого будуть вживатися відповідні заходи.

Автори статті ще пишуть: «дороги в такому стані ще не були…». Але за 9 місяців своєї роботи не я їх довела до нинішнього стану. На ремонт доріг у цьому році буде спрямовано 1,4 млн. грн. Читаючи ж критику на адресу міської ради про заключення договору з філією «Долинський райавтодор» складається враження, що пан Звіздовський сам теж хотів би бути виконавцем (посередником) і цього виду робіт. Але ж це місцеве підприємство, де працюють наші жителі. Крім того у зимовий період воно допомагає місту у розчистці снігу. І договір своєчасно уклало на розчистку снігу взимку 2016 року на відміну від пана Звіздовського, який і тут виступив посередником від «Українських ланів», не довівши справу до кінця. Міська рада ж надалі питання взаємостосунків буде вирішувати безпосередньо з власником цього підприємства Українцем Ю.С., а не із самозваними посередниками.

Ще кілька слів про боротьбу із стихією в минулу зиму, котру намагаються видати за чорне автори статті. Хочу зазначити, що, відповідно до рішення виконкому міської ради, тоді був створений оперативний штаб, який цілодобово координував цю роботу. І не потрібно було міському голові чи її заступникам їздити в тракторах та керувати механізаторами. Та і за оцінкою громадян, в т.ч. приїжджих з інших місць, дороги в місті були розчищені не гірше ніж в інших населених пунктах, не говорячи вже про район.

Враховуючи пропозицію постійної комісії міською радою оголошено конкурс на виконання робіт з ремонту доріг, через що дещо затримуються в місті проведення цієї роботи.

Декілька слів про інтереси інших авторів. Пан Аліфонов, використовуючи свій депутатський мандат, намагався «осідлати» фінансові ресурси та бути посередником у проведенні ремонту ліфтів, постійно наполягаючи, щоб керівник КП «Долинське міське комунальне господарство» Кушко А.В.  залучив до цього фірму, яку назве пан Аліфонов. У своїй депутатській роботі в нього більше особистого піару, ніж конкретної роботи, що нагадує клоунаду. Гарна стаття за його авторства у газеті «Долинські новини» про створення ОСББ. А от авторитету додало б пану Аліфонову те, як би він у своєму будинку створив ОСББ і показав і комунальному підприємству «Долинське міське комунальне господарство» при Долинській міській раді, і іншим будинкам, як потрібно управляти будинком та відійти від обслуговування комунальним підприємством. А так гола критика та демагогія.

Депутат Бездуган В. на початку року вніс пропозицію про переведення об’єктів, підпорядкованих міській раді, на альтернативні джерела теплової енергії. Йому було запропоновано взяти до уваги 2 дитячих садки - «Казка» та «Ружечка». В процесі спілкування неодноразово заявляв, що пропозиція залишається в силі: йдуть розрахунки і т.д. Проте із ЗМІ довідалася, що він веде переговори про переведення Долинської ЦРЛ на альтернативне опалення, відбулася передача газової котельні з власності міста у власність району. В кінцевому результаті на сьогодні нічого не зроблено ні в місті, ні в районі. Виходить теж піар та пусті обіцянки.

На завершення хочу сказати, я ще раз переконалася, що конкурси, якби вони не мозолили очі їх противникам, – це один із засобів уникнення монополізації використання міського бюджету та усунення «накипів» на ньому. Наглядно переконався у цьому, я думаю, і депутат Є.Звіздовський, коли цінова різниця на виготовлення проекту водопостачання західної частини міста склала майже 200 тис. грн. У протилежному випадку «накипіло» б у чиюсь кишеню без проведення конкурсу, а так залишилося в міському бюджеті! І автори цієї статті прекрасно розуміють, що цей «накип» могли б «знімати» й вони, ставши монополістами.

Міська рада і надалі буде працювати прозоро в інтересах громади, незважаючи на безпідставні нападки окремих політиканів, які за депутатським мандатом переслідують власні інтереси.

                                                                                                                                                  Віра ТЕРНАВСЬКА,

                                                                                                                                              Долинський міський голова

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання