вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Актуальні питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

До відділу з питань державної реєстрації міської ради звертаються громадяни щодо роз’яснення чинного законодавства щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Відділ роз’яснює питання з якими громадяни звертаються найчастіше:

Чи потрібно проводити «перереєстрацію» прав на нерухоме майно, якщо права вже були зареєстровані до 01 січня 2013 року?

З 01 січня 2013 року  Реєстр прав власності на нерухоме майно, Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державний реєстр іпотек припинили своє функціонування  їх замінив Державний реєстр прав.

Втім, права на нерухоме майно та їх обтяження, що були зареєстровані до 01 січня 2013 року, визнаються державою  якщо їх реєстрація була проведена відповідно до законодавства,  що діяло на момент виникнення цих прав або якщо відповідне законодавство не передбачало проведення державної реєстрації цих прав.

Речові права на нерухоме майно підлягають державній реєстрації у разі необхідності відчуження нерухомого майна.

У разі, якщо ви не маєте наміру вчиняти дії з нерухомим майном державна реєстрація речових прав у Державному реєстрі прав проводиться за бажанням власника чи користувача.

 Чи потрібно платити за проведення державної реєстрації  речових прав на нерухоме майно в Державному реєстрі прав що виникли та зареєстровані до 1 січня 2013 року?

Відповідно до законодавства у сфері державної реєстрації речових прав фізичні та юридичні особи звільняються від сплати адміністративного збору за проведення державної реєстрації речових прав, які виникли та були зареєстровані до 1 січня 2013 року.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання