вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

 

Щороку 15 березня під егідою ООН світова спільнота відзначає День захисту прав споживачів. Адже усі ми ,- незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади,- споживачі. Впродовж усього життя ми споживаємо продукти та товари, отримуємо послуги  й платимо за них.

В Україні принципи державної політики щодо захисту прав споживачів регламентовані Конституцією України, а саме, відповідно до ч.3 ст. 42 Конституції України – держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.  Юридично ці принципи закріплені Законом України «Про захист прав споживачів».

З метою  забезпечення конституційних прав громадян як споживачів, з 1997 року  у виконкомі міської ради  введено посаду  спеціаліста з питань захисту прав споживачів  та  створені відповідні умови для реалізації громадянами права на звернення з приводу порушених прав споживачів, отримання консультацій, пов’язаних з дотриманням їх законних прав та інтересів.

З метою забезпечення належного рівня правових знань населення, надання кваліфікованих консультацій, виконавчим комітетом міської ради проводиться просвітницька робота по роз’ясненню вимого законодавства щодо захисту прав споживачів. За отриманням консультативної допомоги, відновленням своїх споживчих прав за 12 місяців 2016 року до провідного спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів звернулося 153 особи, за аналогічний період 2015 року  - 145, з початку цього року – 26.

Здійснюючи покупку і при цьому  ще й вислухавши , як продавець розхвалює свій товар, покупці  часто забувають про основне -  взяти у продавця чек чи інший документ, який підтверджує факт купівлі. Коли потім споживач звертається в магазин про, те що він придбав неякісний, товар, то продавець відхрещується від того, що він його продавав. Як наслідок - розчарування, роздратування, «викинуті на вітер гроші».

Щоб не дати себе ошукати  нечесним торговельникам під час купівлі товарів народного споживання,  вимагайте від продавців, щоб вам видали товарний, касовий чи інший документ, який засвідчує факт купівлі.  

 Виконавчий комітет міської ради  завжди готовий  до співпраці з метою якомога швидшого досягнення гідного  рівня  якості нашого життя і запрошує всіх споживачів у кого є питання щодо порушення їх  прав, телефонувати  за   № 5-31-40  і  вони не залишаться без уваги.

 

                                                                В.Ніколаєв  Провідний спеціаліст з питань організації                

                                                                                   торгівлі, побуту  та захисту прав

                                                                                   споживачів

 

 

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання