вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Реєстраційний відділ роз’яснює

     

Хто та у яких випадках звільняється від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації нерухомості?

 

Статтею 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) закріплено перелік фізичних та юридичних осіб, що звільняються від сплати адміністративного збору.

     Так, зокрема, від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав звільняються:

     По-перше – це ті громадяни та компанії, які реєструють права, що виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному законодавством, а саме до 01 січня 2013 року.

     По-друге, ті, хто постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1 і 2 ), а також громадяни, віднесені до категорій 3 і 4 постраждалих, які і досі проживають або постійно працюють на території зон відчуження (якщо до  01.01.1993 вони прожили або відпрацювали в зоні обов’язкового відселення не менше 2 років, або  не менше 3 років - в зоні добровільного відселення, для 4 категорії  - цей термін становить 4 роки).

    По-третє, інваліди  I та II груп,  особи, які отримали інвалідність під час бойових дій Великої Вітчизняної війни, антитерористичної операції чи учасники  таких подій. А також  сім’ї воїнів, які загинули чи пропали безвісти.

    Четверта група – органи державної влади, органи місцевого самоврядування, Національний банк України.

    П’ята  група – ті, хто за рішенням суб’єкта державної реєстрації прав (сільської, селищної, міської ради)  звільнений  від сплати адміністративного збору.

    Звертаємо увагу! Заявники звільняються від сплати адміністративного збору за наявності у них відповідних посвідчень (посвідчення про визнання учасником бойових дій, медична довідка та інші документи, що підтверджують спеціальний статус).

    У разі якщо державна реєстрація права власності або інших речових прав,  проводиться у скорочені строки, заявники не звільняються від сплати адміністративного збору та сплачують його у розмірі встановленому за проведення державної реєстрації у відповідний строк.

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання