вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

МІЛЯЄВ Леонід Михайлович

                                                                                                           

         МІЛЯЄВ Леонід Михайлович народився в 1906 р. в Тамбові. 

       З 1928 р. - на службі в радянській  армії.  В 1939 р. р направлений в Одеське піхотне училище,  де   служить командиром роти курсантів, помічником командира батальйону курсантів, начальником навчальної частини батальону курсантів.   Вже 22 червня 1941 р., як командир роти курсантів,  вів бій проти   німецького десанту.

      Літом та восени 1941 р. Леонід Михайлович воював на Південно-Західному і Західному фронтах командиром розвідроти, пізніше - начальником штабу полку курсантів Одеського піхотного училища.

      В 1943р. Леонід Михайлович був призначений начальником штабу 64-го стрілкового корпусу 57-й армії, воював в складі Степового (2-го Українського) фронту.

      З січня  1944 р. Міляев Л.М. - командир 52-ї стрілкової дивізії, яка під його командуванням  була нагороджена орденами Червоного Прапора, Суворова II степеню, удостоєна почесногої назви Шумлінсько-Віденська,   в складі 3-го Українського фронту. У вересні 1944 р. Л. М. Міляєву присвоєне військове званння генерал-майора.

     З 9 серпня  по 3 вересня 1945 г. дивізія в складі 53-ї армії Забайкальського фронту брала  участь в війні проти   Японії.

      В 1946-48 рр.   навчався у   Військовій  академії, після  закінчення якої командував дивізією , корпусом, був заступником командуючого армією. Помер у 1992 році.

      Згідно заходів по відзначенню  40-річчя Перемоги в Долинському районі Кіровоградської області, за клопотанням Ради ветеранів 52- ї стрілкової, Шумлінсько-Віденської, двічі Червонопрапорної ордена Суворова дивізії відповідно до рішення виконавчого комітету Долинської міської Ради народних депутатів від 19 квітня 1985 року № 86 «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Долинська», про назву вулиці подовж залізничної станції  Долинська, про перейменування  вулиць Степової, Садової і Колгоспної, про відкриття стадіону в місті»,  звання «Почесний громадянин міста Долинська» присвоєно  МІЛЯЄВУ Леоніду Михайловичу – учаснику визволення станції і міста Долинська.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання