вул. Соборності України 28, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Символіка міста

 

 

СИМВОЛІКА  
 МІСТА ДОЛИНСЬКА

 

 

      Рішенням десятої сесії міської ради п’ятого скликання № 238 від 28.03.2007 року затверджено символіку (герб та прапор) територіальної громади міста Долинська, Положення про зміст та опис герба і прапора, порядок використання символіки територіальної громади м.Долинська.


ПОЛОЖЕННЯ
про герб та прапор міста Долинська

1.Загальні положення


  Герб та прапор є символами міського самоврядування, які відображають історію та традиції міста. Герб та прапор міста Долинська Кіровоградської області розроблений Кіровоградським обласним відділенням Українського Геральдичного Товариства.


ІІ. Опис герба

  Герб міста Долинська Кіровоградської області – це у синьому полі – золота башта та золота база, завершена чорною подвійною балкою.
  Залізнична водонапірна башта є специфічною архітектурною пам’яткою Долинської, вона тісно пов’язана з історією міста. Вежа в геральдиці застосовується як класичний атрибут міського статусу.
  Чорна подвійна балка символізує залізничну колію і разом з баштою характеризує місто Долинська як залізничну станцію – саме місто своїм виникненням зобов’язане залізниці.
  Синій (лазурний) колір герба служить ознакою гідності та чесності, золото – багатства, благородства та високого статусу, одним із геральдичних значень чорного кольору є пильність.
  Поєднання синього із золотом - радість або веселість, синього з чорним – готовність до миру (миролюбність), чорного із золотом - честь і довге життя.
  Щит прикрашено бароковим картушем та увінчано срібною міською короною.

Герб міста Долинська

ІІІ Опис прапора

  Квадратне полотнище розділено на два поля – блакитне та жовте знизу.
Угорі древкової частини блакитного поля зображені три золоті стріли, складені у трикутник і направлені вістрями за рухом годинникової стрілки.
У верхній частині жовтого поля зображені дві сині горизонтальні смуги.
Ширина блакитного поля дорівнює 2/3, жовтого поля – 1/3, синіх смуг та їх проміжку – 1/30 сторони полотнища, емблема зі стріл займає чверть свого поля.
  Зворот прапора ідентичний.
  Стріли, складені у трикутник, пов’язують історію міста Долинської з відомим козацьким родом Долинських, на землях яких була побудована залізнична станція, яка дала початок населеному пункту, що згодом став районним центром. В гербі однієї з гілок роду Долинських були три перехрещені у зірку стріли. Покладені у трикутник стріли в плані перехрестя залізничних доріг в місті Долинська, а також утворюють маюскул (велику літеру) Д, що є заголовковою у назві міста. Така композиція фігур робить емблему прапора наочною та промовистою.
  Стріла у християнстві символізує духовну зброю, служіння Богові. Стріла у новітні часи виконує роль означення швидкохідних транспортних засобів, зокрема залізничного. У вигляді стріл часто зображуються промені сонця, складені ж з поверненням в одному круговому напрямку, вони утворюють своєрідний солярний (сонячний) знак – символ творчої енергії та життя на землі.
  Темно-сині смуги на жовтому тлі символізують залізницю в українському степу.

Прапор міста Долинська
 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання