вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів

            Щороку, 15 березня, під егідою ООН відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів, який є днем солідарності споживачів та споживчих організацій в усьому світі. Він характеризується мобілізацією спільних дій усіх, хто тим чи іншим чином є причетним до захисту порушених прав. Адже споживачі – це усі ми, громадяни, промисловці, підприємці, службовці, пенсіонери, молодь, діти - усі ми живемо, значить, споживаємо,  різні послуги, товари, продукти, нарешті, повітря, яким дихаємо.

            У травні 1991 року був прийнятий Закон України «Про захист прав споживачів». Одними із найважливіших постулатів цього закону є право вибору та право на захист від неякісних та небезпечних товарів і послуг, отримання компенсації в разі придбання товарів низької якості чи отримання незадовільних послуг.

            Проте всі ми знаємо, що незважаючи на норми чинного законодавства на українські прилавки потрапляють і неякісна харчова продукція, та товари широкого вжитку, часто український споживач отримує послуги, рівень яких є низьким. Тому забезпечення конституційних прав громадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної, достовірної  та доступної інформації про них – один із пріоритетних напрямів діяльності виконавчого комітету міської ради.

            Діюче законодавство  не  повній мірі захищає права споживачів. Запроваджений  Урядом мораторій на перевірки  четвертий рік  дає можливість нечесним підприємцям збувати неякісну та прострочену  харчову продукцію, непродовольчі товари,  уникаючи відповідальності. Звісно це шкодить покупцям, які  звикли  довіряти торговельникам.

            Вважаю, що суттєвим недоліком у цьому питанні на місцях, є  відсутність в органах виконавчої влади фахівця з питань захисту прав споживачів з повноваженнями оперативно виявляти, фіксувати порушення продажу неякісних товарів та вживати відповідні заходи до порушників.

             Враховуючи такий стан на споживчому ринку, міською радою  направлено  звернення  до Прем’єр-міністра  України  Гройсмана В.Б. щодо  необхідності скасування діючого мораторію на перевірку продуктів харчування та запровадження механізму  адміністративного впливу за реалізацію неякісних продуктів харчування.   

            Хотів би зауважити, що знання споживачами своїх прав при придбанні товарів (послуг) дозволить уникнути непорозумінь з суб’єктами господарювання, не втратити свої кошти, у разі неналежної якості.

            З метою забезпечення належного рівня правових знань населення, надання кваліфікованих консультацій при міській раді створено і працює постійно-діючий «Консультативний пункт з питань роз’яснення вимог Закону України «Про захист прав споживачів»». Роз’яснення даних законів проводиться також на офіційному  сайті Долинської міської ради.

            За отриманням консультативної допомоги, відновленням своїх споживчих прав за 12 місяців 2017 року до спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів звернулося 168 осіб, за аналогічний період 2016  року – 153 , з початку цього року  32 .  

            Виконавчий комітет міської ради  завжди готовий  до співпраці  і  запрошує споживачів у кого є питання щодо порушення їх  прав, користуйтесь    сайтом міської ради, телефонуйте  за № 5-28-81 або  звертайтесь в каб. № 5 до провідного спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту і захисту прав споживачів  і  ваші питання  не залишаться без уваги.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання