вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Влада не втручається в господарську діяльність, але на порушення буде реагувати

         15 березня 2018 року в залі засідань міської ради  відбулась нарада під головуванням міського голови  Віри Тернавської  по розгляду колективного звернення виробників м’яса щодо ситуації, яка склалась на ринку СТ Долинське РСТ.

          В роботі наради взяли участь начальник    Долинського  районного  ГУ Держпродспоживслужби в  Кіровоградській області  Галина Цуркан,  заступник міського голови  Юрій Леуш, провідний  спеціаліст з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів  Віктор Ніколаєв, головний спеціаліст  відділу економічного розвитку та інфраструктури Долинської  РДА  Ірина Мазур, голова правління СТ Долинське РСТ Віктор Перанський та   представники від виробників м’яса Вікторія Строіч  та  Микола Носик.    

          Від  робочої  групи по координації та контролю ситуації на споживчому ринку району, якій було рекомендовано  розглянути факти викладені у зверненні, присутніх   проінформував Віктор Ніколаєв.

         В результаті виявлено, що правлінням СТ Долинське  РСТ   на неналежному рівні проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота серед торговельників ринку по питанню реконструкції павільйону ринку. Однією з причин конфліктної ситуації стала непрозорість складових вартості тарифів орендної плати та інших платних послуг на ринку.  Виявлено завищення у 2 рази  розміру фактичної сплачуваної  орендної плати за  торгові  місця з розміром, який затверджено  постановою правління для торговельників м’ясом.

        Голова правління СТ Долинське РСТ Віктор Перанський розповів про необхідність реконструкції діючого м’ясо-молочного павільйону, укомплектування його сучасним торговельно-технологічним обладнанням.   Проте,  учасники наради не погодились із запропонованою пропозицією щодо скорочення торгових місць у м’ясному павільйоні, яке пропонується здійснити в ході реконструкції.  Також вони не отримали конкретних відповідей від голови правління щодо вирізання прилавків, складової та завищення тарифів, відмови ознайомлення із Статутом товариства ( за виключенням тих положень, які містять конфіденційну інформацію про засновників та комерційну таємницю).  

         Підводячи підсумки наради, міський голова сказала, що розглядаючи колективне звернення, міська влада буде підтримувати чесний, прозорий бізнес та не має наміру втручатись у господарську діяльність, як  ринку так і торгуючих, але буде реагувати на вищевикладені порушення, які мають місце у їх роботі , а також стояти на стороні захисту прав споживачів.

         Враховуючи те, що на сьогоднішній нараді не отримано всіх відповідей на викладені у колективному зверненні факти, то запропоновано робочій групі продовжити роботу  та прийнято протокольне рішення: 

1 .  З метою недопущення на ринку СТ Долинське РСТ дефіциту  місць для торгівлі м’ясом,  створення передумов для неконтрольованої реалізації  м’яса на території міста без проведення аналізу ветеринарно-санітаної експертизи Долинська міська рада не підтримує пропозицію голови правління  Перанського В.А. щодо  скорочення торгових місць у павільйоні «М’ясо» .

2. Рекомендувати голові правління СТ Долинське РСТ Перанському В.А.  довести до відома продавців м’яса складову тарифу на  послуги   орендної  плати за торгові місця  та додаткові платні послуги, які надаються  споживачам на ринку. В разі  ненадання даної інформації, звернутись до Антимонопольного комітету України для здійснення перевірки враховуючи монополію на торгівлю м’ясом у місті.

3. Голові правління СТ Долинське РСТ Перанському В.А. надати інформацію громаді міста щодо подальшого використання вилучених металевих столів із м'ясного павільйону та підстави для скорочення місць, шляхом вирізання столів-прилавків по торгівлі непродовольчими товарами.  

4. Проінформувати Кіровоградську обласну спілку споживчих товариств "Облспоживспілка" щодо конфліктної ситуації, яка склалась на ринку СТ Долинське РСТ з продавцями м'яса.

5. Рекомендувати робочій групі по координації та контролю ситуації на споживчому ринку району продовжити роботу щодо моніторингу освоєння торгових місць у павільйоні "М'ясо" ринку СТ Долинське РСТ.

Питання залишається на контролі міської влади.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання