вул. Соборності України 28, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Увага, кліщі !

      У весняно-літні дні зростає активність кліщів. Так звані «енцефалітні кліщі» – це кліщі з родини іксодових, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах території України, а в останні роки перемістились у паркові зони відпочинку міст, сквери.

      Кліщі є переносниками збудників вірусних, риккетсіозних, бактеріальних захворювань людей і тварин. Серед людей вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз (хворобу Лайма, Лайм-бореліоз), кліщовий енцефаліт, туляремію тощо.

      Найпоширенішою серед інфекцій, яку передають кліщі, на території України є хвороба Лайма. Це захворювання провокують спірохети(борелії) роду Borrelia burgdorferi. Інкубаційний період 3-32 дні, в середньому 7-10 днів. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: на протязі доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до інвалідності.

      Живляться кліщі кров’ю людей і тварин. Голодні кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня. Якщо вам вдалось своєчасно помітити на шкірі кліща, що присмоктався, радимо не відривати його. Тому що ви можете відділити його черевце, а кінцівки паразита залишаться глибоко в шкірі, що може потім викликати нагноєння ранки.

         Застерегти себе і близьких можна за умови дотримання нескладних правил в місцях перебування кліщів:

1. Одягайте світлий одяг, штани заправляйте в шкарпетки, сорочку в штани, і обов'язково оглядайте один одного (кожні 2-3 години) з метою виявлення кліщів.

2. На відкриті частини тіла нанесіть репелент, що відлякує кліщів.

3. Відпочивайте на сонячних, відкритих галявинах, а не біля кущів. 

4. При виявленні кліща на тілі зверніться до медичного закладу для правильного видалення кліща з метою попередження розвитку захворювання.

      Будьте обережні і тоді відпочинок на природі залишить Вам тільки приємні спогади!

 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання