вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

РЄСТРАЦІЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ В СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ, ЩО ПОБУДОВАНІ ДО 5 СЕРПНЯ 1992 року

         Чинне законодавство України передбачає спрощену процедуру реєстрації житлових будинків,  що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад,  якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку.

         Більшість громадян побудували будинки в селі і проживають там вважаючи їх своїми, але законодавство постійно змінюється і чинні норми встановлюють, що право власності на об’єкт нерухомого майна виникає з моменту його державної реєстрації. Тільки після  реєстрації права власності таке майно може бути продане, подароване, успадковане або іншим чином відчужене.

         Стаття 31 ЗУ «Про державну реєстрації речових прав та їх обтяжень» передбачає особливості державної реєстрації прав на вищезазначені об’єкти нерухомого майна.

         Для проведення державної реєстрації прав власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку, і щодо зазначених об’єктів нерухомості раніше не проводилася державна реєстрація прав власності, подаються:

1) виписка із погосподарської книги, надана виконавчим органом сільської ради (якщо такий орган не створений - сільським головою), селищної, міської ради або відповідною архівною установою;

2) документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом, крім випадку, коли таке речове право зареєстровано в Державному реєстрі прав.

         Для здійснення державної реєстрації прав власності на зазначені об’єкти документом, що посвідчує речові права на земельну ділянку під таким об’єктом, може також вважатися рішення відповідної ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування або власність. Проведення технічної інвентаризації щодо зазначених об’єктів нерухомості є необов’язковим.

         Адміністративний збір за державну реєстрацію права власності у 2018 році становить 180,00 гривень.

         За детальною консультацією можна звернутись до Відділу з питань державної реєстрації Долинської міської ради адреса: м. Долинська вул. Нова, 80-А (приміщення ЖЕКУ вхід від буд. № 78).  Розпорядок роботи: з 8.00 до 17.00 ( обідня перерва з 12.00 до 13.00) вихідні дні – субота, неділя.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання