вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Зареєструвати право власності за померлим може спадкоємець

         До 2016 року спадкоємці,  які  звертались щодо оформлення своїх спадкових прав,  у випадку відсутності реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна за спадкодавцем,  отримували відмову нотаріуса.   Для підтвердження факту належності  майна спадкодавцю, спадкоємці змушені були звертатись до суду з позовними вимогами про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.  Чинним законодавством передбачено спрощену процедуру оформлення права власності за спадкодавцем, якщо за життя таке право не було зареєстроване  в установленому порядку.

         Згідно зі статтею 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

         Відповідно до  п. 66 Порядку про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень,  для державної реєстрації права власності, на підставі заяви спадкоємця подаються документи, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.

        За детальною консультацією можна звернутись до Відділу з питань державної реєстрації Долинської міської ради адреса: м. Долинська вул. Нова, 80-А (приміщення ЖЕКУ вхід від буд. № 78).  Розпорядок роботи: з 8.00 до 17.00 ( обідня перерва з 12.00 до 13.00) вихідні дні – субота, неділя.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання