вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

МАРУЦЕНКО Віктор Григорович

     Народився 02 лютого 1946 року в с. Паліївка Маловисківського району Кіровоградської області. Після закінчення історичного факультету Одеського державного університету імені  І. Мечникова, - живе і працює в м. Долинська на посадах  вчителя історії і суспільствознавства міської школи №1, заступника директора по виробничому навчанню міської школи №2, державного службовця. Після виходу на заслужений відпочинок працює зберігачем фондів  музею історії Долинського району.

     Заслужений працівник  культури України, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова – за серію книг під узагальнюючою назвою «Боковенька» та розвиток музейної справи, лауреат краєзнавчої премії імені І.Проценка (2004, 2006 рр.).

     Ініціатор встановлення у місті Долинська пам’ятних знаків («Паровоза» - на честь  усіх поколінь залізничників; «Літака – МИГ-17» - військовим льотчикам-землякам; «Танка - ИС-3» - на честь воїнів, що  звільняли район та місто в 1943- 1944 роках від нацистських загарбників; воїнам – водіям - ветеранам праці Долинської автороти) та меморіальних дошок, ініціатор випуску поштових конвертів до ювілейних дат міста.

     За особистого сприяння Маруценка В.Г.(ним готувались історичні довідки про місто та проводилась організаційна робота) місто має власну символіку – Герб та Прапор міста.

     Згідно рішення ХХІІІ сесії Долинської  міської ради VІІ скликання від 03 серпня 2018 року № 782   МАРУЦЕНКУ Віктору Григоровичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Долинська» за вагомий внесок у культурний та духовний розвиток міста - відродження, дослідження  та збереження  історії рідного  краю.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання