вул. Соборності України 28, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Нові правила притягнення до відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів

     27 вересня 2018 року набув чинності Закон України № 2262-VIII від 21 грудня 2017 року  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» (надалі Закон).

     Даним Законом введено в дію механізм притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації таких правопорушень. 

     Надано повноваження виконавчим комітетам місцевих рад, від імені яких діятимуть уповноважені особи - інспектори з паркування, щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері паркування та накладення адміністративних стягнень. 

     Запроваджена можливість фото- та відеофіксації порушень правил паркування навіть у разі відсутності правопорушника на місці. У такому випадку штраф виписується тому, на кого зареєстрований транспортний засіб.

     Окрім цього, Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) доповнено статтею 265-4, в якій визначається перелік випадків, коли автомобіль може бути евакуйований інспекторами з паркування. Зокрема, це випадки, коли автомобіль суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху (в законі чітко визначено такі випадки). Всі ці обставини повинні бути задокументовані (на фото або відео) інспектором, який ініціює евакуювання.

     Адміністративна  відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) покладатиметься на:

1) відповідальну особу - фізичну особу або керівника юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб,

2) належного користувача транспортного засобу;

3) особу, яка виконує повноваження керівника юридичної особи;

4) особу, яка ввезла транспортний засіб на територію України, у разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і такий транспортний засіб відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні.

     За порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів статтями 122, 152-1  КУпАП передбачено накладення штрафу у розмірі від п’ятнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 грн. до 1700 грн.).

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання