вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про розгляд протесту прокурора Долинського району від 28.04.2012 р. № 02-1337 вих-12

УКРАЇНА

ДОЛИНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 16 травня 2012  року                                                      № 110

 

м. Долинська

 

Про розгляд протесту

прокурора Долинського району

від 28.04.2012 р. № 02-1337 вих-12

         Розглянувши протест прокурора Долинського району від 28.04.2012 р. № 02-1337 вих-12 на рішення виконавчого комітету Долинської міської ради від 17.08.2011 року № 196 «Про надання ПрАТ «МТС Україна» дозволу на розміщення базової станції в місті Долинська», витяг з Генерального плану забудови східної частини міста Долинська, графічні матеріали, План прив’язки земельної ділянки для будівництва базової станції мобільного зв’язку по вул. Новій, заслухавши інформацію головного архітектора Долинського району, виконавчий комітет відмічає наступне.

         Будівництво об'єктів  стільникового   зв'язку   та   їх зовнішніх  інженерних мереж здійснюється за умови їх відповідності санітарним     та     будівельним     нормам  і  правилам; архітектурно-планувальним   вимогам,   що   визначаються органом містобудування та архітектури, з урахуванням  червоних  та  інших ліній  регулювання  забудови, зокрема башт для кріплення  антенно-фідерних пристроїв із встановленням обладнання зв'язку в існуючих  пристосованих, вбудовано-прибудованих приміщеннях  та  приміщеннях  контейнерного типу (у даному випадку), включено до «Переліку об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються», затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального  господарства України 07.07.2011 № 109. Таким чином, будівництво зазначених об’єктів не потребує отримання містобудівних умов та обмежень.

         Щодо ствердження прокурора Долинського району відносно того, що будівництво зазначеного об’єкту стільникового зв’язку суперечить Генеральному плану забудови м. Долинська в частині того, що на цьому місті заплановано будівництво житлового багатоквартирного будинку та магазину, виконавчий комітет відмічає наступне. Детальний аналіз містобудівної документації показує, що Генеральний план м. Долинська не передбачає будівництва на місці спорудження об’єкта стільникового зв’язку будь-яких інших об’єктів.

         Необхідно також відмітити, що земельна ділянка, на якій на даний час здійснене будівництво вежі стільникового зв’язку, у 2007 році передана ДП «Дирекція КГЗКОРу», яке було замовником будівництва проектованих будинків, передбачених у Генеральному плані забудови міста, з постійного користування підприємства у комунальну власність територіальної громади міста Долинська. Зараз ця земельна ділянка передана ПрАТ «МТС Україна» у тимчасове платне користування на умовах оренди терміном на 5 років.

         Крім того, опротестоване рішення прийняте 17.08.2011 року і, в числі інших прийнятих рішень, направлялося у прокуратуру Долинського району у порядку контролю. На момент принесення протесту на рішення (28.04.2012 р.) ПрАТ «МТС Україна» у відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» оформлено Декларацію про початок виконання будівельних робіт, отримано Ордер на виконання земельних робіт, розпочато будівельні роботи по спорудженню вежі та фактично їх завершено, а також велася підготовка по оформленню Декларації про готовність об’єкта до експлуатації.

         Органи  місцевого  самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед  юридичними  і  фізичними особами. Рішенням Конституційного Суду України від 16.04.2009 року у справі № 1-9/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) передбачається, що органи місцевого самоврядування  не  можуть  скасовувати  свої  попередні рішення,  вносити  до  них зміни,  якщо відповідно до приписів цих рішень виникли  правовідносини,  пов'язані  з  реалізацією  певних суб'єктивних  прав  та охоронюваних законом інтересів,  і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Ненормативні правові акти органу місцевого  самоврядування  є

актами  одноразового  застосування,  вичерпують  свою  дію  фактом їхнього виконання,  тому вони не можуть бути скасовані чи  змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

          Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Переліку об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються», затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального                                       господарства України 07.07.2011 № 109, ст. 21 Закону України «Про прокуратуру», враховуючи Рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009 року у справі № 1-9/2009; керуючись ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,-  

 

виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

         1. Протест прокурора Долинського району від 28.04.2012 р. № 02-1337 вих-12 на рішення виконавчого комітету Долинської міської ради від 17.08.2011 року № 196 «Про надання ПрАТ «МТС Україна» дозволу на розміщення базової станції в місті Долинська» відхилити.

         2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бойченка Ю.П.

           

Міський голова                                                                               С.Зеленокорінний

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання