вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Законодавець встановив: небаланс води по будинку буде розподілятися між всіма споживачами

     З 02.08.2017 року діє Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Даним законом визначено основні умови надання послуг з теплопостачання та водопостачання, зокрема передбачено встановлення вузлів комерційного обліку (будинкових лічильників) в багатоквартирних житлових будинках. Саме показники вузлів комерційного обліку і визначають обсяг комунальної послуги, спожитої будинком.

     Комунальним підприємством «Координаційний центр по обслуговуванню населення» на даний час встановлено вузли комерційного обліку води у вісімнадцяти багатоквартирних будинках. Ще дев’ять будинків будуть обладнані вузлами комерційного обліку найближчим часом. Однак, нараховувати обсяг спожитих послуг з водопостачання, виходячи з їх показників, підприємство не мало можливості через відсутність відповідної правової бази.

     З 01.05.2019 року вступив в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги» та набрала чинності Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (Затв. Наказом Мінрегіонбуду 22.11.2018 року № 315). Методикою введено таке поняття як небаланс – це різниця між показником приладу комерційного обліку та обсягами відповідної комунальної послуги, визначеної як сума обсягів комунальної послуги, спожитої споживачами у окремих житлових приміщеннях багатоквартирного будинку і обсягу води, витраченої на загально будинкові потреби. Наприклад, окремий багатоквартирний будинок спожив 500 м3 води за місяць (відповідно до показника будинкового лічильника), при цьому загальний обсяг споживання води виведений із суми показників квартирних засобів обліку та обсягу води витраченої на загально будинкові потреби склав 400 м3 за відповідний місяць. В даному випадку небаланс по будинку складає 100 м3 .

     До цього часу зазначений обсяг води йшов на збиток підприємства. Тепер, відповідно до норм чинного законодавства, небаланс споживання води підлягає розподілу між всіма споживачами окремого багатоквартирного будинку пропорційно до їх обсягу споживання. Іншими словами, повертаючись до наведеного вище прикладу, КП «Центр» надав послугу з водопостачання до багатоквартирного будинку в обсязі 500м3 (згідно з показником вузла комерційного обліку) і має отримати оплату послуги за даний обсяг, а не за 400м3 як це було раніше.

     Таким чином, законодавець вказує споживачам на необхідність відповідального ставлення до комунальних послуг. Адже, або співвласники багатоквартирного будинку будуть виявляти недобросовісних споживачів, що вчиняють крадіжки води, та осіб, з вини яких відбувся витік води (з метою покладання таких витрат води на конкретних осіб), або, обсяги крадіжок та витоків води, відповідно до Методики, буде розподілено між співвласниками будинку пропорційно до індивідуальних обсягів споживання.

     Шановні добросовісні споживачі послуги з водопостачання, КП «Центр» не менше ніж Ви зацікавлений у тому, щоб обсяги небалансу води по будинках були наближеними до нуля, тож сподівається на вашу допомогу у виявлені фактів крадіжок води та витоків води з внутрішньо будинкових мереж. 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання