вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Обговорено питання торгівлі продуктами харчування та сплати акцизного податку

           12 липня  2019 року в залі засідань міської ради  відбулась нарада за участю фахівців міської ради та Держпродспоживслужби  з  власниками підприємств торгівлі та ресторанного господарства, які реалізують продукти харчування    по питаннях: дотримання  суб’єктами господарювання вимог законодавства при  реалізації  продуктів харчування та сплати акцизного податку з реалізації підакцизних товарів в магазинах міста Долинська за 1 півріччя 2019 року.

         З інформацією по вищезазначеним питанням виступив  Віктор Ніколаєв - головний спеціаліст з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів, який проаналізував результати обстеження  в закладах торгівлі та ресторанного господарства, які проводились  робочою групою щодо дотримання вимог чинного законодавства при реалізації харчових продуктів у м. Долинська. Звернув увагу присутніх суб`єктів підприємницької діяльності на виявлених  порушеннях Правил  при  реалізації продуктів харчування  та недопущення їх в подальшій роботі.  Також він проаналізував стан находження до бюджету міської ради  податку  за  роздрібну торгівлю   підакцизними товарами (алкогольними напоями та тютюновими виробами) за 6 місяців 2019 року. Акцизного податку  надійшло 1165,4 тис. грн.,що становить 106,9% до планових показників  (на 39.6 тис. грн. більше проти відповідного періоду 2018 року).

         Тетяна Оксак, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Долинського  районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області у своєму виступі  загострила увагу суб’єктів господарювання на питаннях дотримання вимог санітарних правил, якості продуктів харчування та  недопущення погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації. Звернуто увагу щодо необхідності обмеження реалізації продукції, яка може викликати ботулізм та інші небезпечні   захворювання та отруєння. 

         Заслухано пояснення окремих підприємців, в магазинах яких виявлено порушення та про заходи, які ними вживаються для  недопущення їх  в подальшому.

         Підсумовуючи нараду заступник міського голови Юрій Леуш зазначив, що міська влада, в межах наданих їй  повноважень, і надалі буде вживати заходи щодо дотримання всіма суб’єктами підприємницької діяльності  вимог чинного законодавства при реалізації продуктів харчування та в питаннях роздрібної торгівлі  підакцизними товарами і в першу чергу щодо якості та безпечності харчових продуктів для громадян і надходження податків до міського бюджету. Звернув увагу  присутніх на необхідність дотримання власниками Правил благоустрою та утримання територій в м. Долинська

         Після обговорення питання  вирішено:

         З метою дотримання  безпечності харчових продуктів, недопущення  виникнення кишкових інфекційних захворювань та  харчових отруєнь серед населення міста, керівникам  закладів ресторанного господарства   та  об’єктів  продовольчої торгівлі  рекомендовано :

- приймати та закуповувати харчові продукти лише при наявності супроводжуючої документації, яка засвідчує  їх якість та безпечність;

- створювати  належні умови для зберігання,  транспортування  та реалізації харчових продуктів з дотриманням правил товарного сусідства та контролювати терміни реалізації продуктів.

         - забезпечити підприємства достатньою кількістю холодильного обладнання та  контролювати  у них температурний режим;

         -  суворо дотримуватись дезрежиму  та укласти угоди  на проведення дератизаційних та дезінсекційних заходів;

         -  не використовувати для виготовлення кулінарних страв, продовольчу сировину сумнівної якості, без документів, які засвідчують якість та безпеку;

         -   припинити  реалізацію в’ялену риби, у якої не видалені нутрощі;

         неухильно дотримуватись вимог Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР ( із змінами та доповненнями)   «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування  та послуг».

           Головному  спеціалісту з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Ніколаєву В.М. щомісячно проводити  аналіз сплати акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в магазинах міста Долинська.У разі встановлення заниженої реалізації  підакцизних  товарів, звертатись до Головного управління ДФС у Кіровоградській області для здійснення  перевірок та продовжити роботу по обстеженню закладів торгівлі і ресторанного господарства.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання