вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Запитуйте-Відповідаємо

1) Хто повинен здійснювати капітальний ремонт покрівлі багатоквартирного будинку? Дії співвласників та управителя.

Рішення про здійснення капітального ремонту покрівлі приймається на зборах співвласників багатоквартирного будинку. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень будинку.

Фінансування ремонту проводиться відповідно до «Програми сприяння ефективному розвитку багатоквартирних житлових будинків у місті Долинська на 2019-2020 року» на умовах співфінансування, яке складає: 50% - частка співфінансування міського бюджету, 50% - частка співфінансування співвласників всього багатоквартирного будинку.

 

2) Хто повинен здійснювати ремонт міжпанельних швів?

Рішення про здійснення ремонту міжпанельних швів приймається на зборах співвласників всього багатоквартирного будинку, про що оформлюється протокол. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень всього будинку.  

Ремонт проводиться за рахунок співвласників багатоквартирного будинку.

 

3) За чий рахунок здійснюється ремонт підїздів?

Ремонт під’їзду здійснюється за рахунок співвласників всього багатоквартирного будинку за рішенням, прийнятим на зборах співвласників багатоквартирного житлового будинку.

Проте, законодавством не заборонено здійснити ремонт під’їзду за рішенням та за рахунок мешканців окремого під’їзду багатоквартирного будинку, залучивши до цих робіт інших суб’єктів господарювання.

 

4) Хто ремонтує вікна (за чий рахунок)?

Ремонт вікон здійснюється за рахунок співвласників багатоквартирного будинку за рішенням, прийнятим на зборах співвласників багатоквартирного житлового будинку.

 

5) За чий рахунок проводиться заміна внутрішньобудинкових мереж водопостачання?

Заміна внутрішньобудинкових мереж водопостачання здійснюється  управителем. У вартість послуги входить витрати на виконання роботи, заробітна плата працівника. Якщо використані матеріали управителя, то в оплату входить і вартість використаних матеріалів.

 

6) Хто здійснює прибирання ліфтової кабіни? Їх періодичність? Чи входить ця послуга в тариф?

Прибирання ліфтової кабіни здійснюється ліфтерами, 2 рази в місяць, проводиться підмітання та миття кабіни ліфта. Дана послуга входить в тариф -«Технічне обслуговування ліфтів».

7) Благоустрій біля будинку (догляд за клумбами, просапка та інші роботи). Чи входить ця робота в обовязки управителя?

Ця робота не входить в затверджений перелік робіт управителя.

 

8) Хто фарбує лавку біля будинку, за чиї кошти?

Дана робота не входить в затверджений перелік робіт управителя. Але, за заявою співвласників, управителем проводяться ці роботи, нарахування плати включається в тариф.

 

9) Якщо послуги не надаються управителем, або надаються неякісно?

У разі ненадання послуги, надання її не в повному обсязі або неналежної якості споживач має право викликати виконавця (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданої послуги. За результатами складається акт-претензія у двох примірниках і підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги (його представником) або управителем багатоквартирного будинку. Один примірник акта-претензії передається споживачеві, другий - зберігається у виконавця комунальної послуги (його представника) або управителя багатоквартирним будинком.

 

10) Як відмовитись від послуг управителя?

Співвласники багатоквартирного житлового будинку можуть відмовитись від послуг управителя, та обрати одну з таких форм управління:

1)    управління співвласниками (самоуправління)

2)    управління управителем;

3)    управління об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) (асоціація ОСББ).

Рішення приймається на зборах співвласників багатоквартирного житлового будинку.

 

11) Як використовуються кошти, отримані від оренди нежитлових приміщень багатоквартирних житлових будинків

Кошти, отримані від оренди нежитлових приміщень багатоквартирних житлових будинків, можуть бути використані на ремонти, інші роботи по утриманню спільного майна будинку, за рішенням співвласників багатоквартирного житлового будинку.

 

 

 

Відділ житлово-комунального господарства

та розвитку інфраструктури міста

міської ради

 

 

За роз’ясненнями звертатись до відділу ЖКГ за телефоном 2-08-34

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання