вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

«МЕНЕ ГРОМАДА ПІДТРИМУЄ І ХОЧЕТЬСЯ ЗРОБИТИ ЩЕ БІЛЬШЕ ДЛЯ ЇЇ БЛАГА»

Коронавірус, карантин… Всі ці вирази, як і заходи проти всесвітньої хвороби, стосуються кожного з нас. Треба й надалі берегтися. Але ж життя продовжується, не зупиняється і в такій, було й в непростій для Долинської, коли владі треба було брати все у свої руки, щоб запобігти поширенню пандемії, ситуації. І разом з тим тій же владі треба думати й дбати, щоб і протистояння хворобі було ефективним, і щоб жодна з життєвоважливих ділянок в місті не дала збою, а подальший розвиток міста не зупинився на якійсь із точок.

Про нього, подальший розвиток міста у нинішньому році, розмова з міським головою Вірою Василівною Тернавською. Й перше їй питання -- які  з намічених  проектів будуть реалізовані у 2020 році?

 

-- Дійсно, влада має докладати максимум зусиль, щоб і в такій непростій ситуації, в якій ми донедавна перебували, місто розвивалось, щоб  будувались нові об’єкти та  створювались нові робочі місця. Кажу донедавна, бо, дякувати Богу, коронавірус відступає, потроху відновлюють свою роботу важливі ділянки міста і це дуже важливо.

Питання подальшого розвитку міста знаходиться на постійному контролі. З останніх прикладів сказаному – нині на сайті міської ради розміщена інформація про  інвестиційно привабливі земельні ділянки загальною площею  28.5 га , які можуть бути використані під будівництво, в тім числі і промислове. Наше завдання – пошук серйозних інвесторів, створення для них сприятливих умов, адже це наповнення бюджету, робочі місця, благополуччя  долинчан.

У  липні   цього  року  планується введення в експлуатацію першої черги елеватора по вулиці Чумацький шлях  та створення там 20 робочих місць. Приблизно на вересень – жовтень заплановано відкриття будівельного маркету з назвою « 33 м2» по вулиці Новій, що дасть місту ще додатково 30 робочих  місць. У серпні – вересні має відбутися відкриття продуктового магазину по вулиці Соборності України біля  колишнього готелю.

-- Карантин напевне вніс свої корективи у плани міської влади?

-- На жаль, так. Найболючіше для нас те, що значно зменшились доходи до міського бюджету. За період карантину ми недоотримали до бюджету 1 мільйон 870  тисяч гривень, або 40% від запланованого. Намагаємось працювати з кожним платником податків щодо сплати з його обов’язкових платежів та виконання договірних умов. Уже бачимо, що у зв’язку з карантином ми не отримаємо й  кошти на реалізацію проектів по водозабезпеченню міста.

-- Тобто, вже прогнозується, що деякі із запланованих проектів не будуть реалізовані у 2020 році…

-- Так. Під великою загрозою  на даний час  завершення  будівництва  стратегічного для міста проекту – Долинського групового водопроводу  та продовження будівництва мереж водопостачання  у західній частині міста. Ми вже інформували жителів міста про ситуацію, яка склалась навколо  цих проектів. Обласна влада має усвідомити наслідки недобудови та не введення в експлуатацію  Долинського групового водопроводу.

-- Що чекає долинчан в разі не введення даного об’єкту в експлуатацію?

--  Перш за все -  підняття тарифу на водопостачання та водовідведення  з 45.88 грн. до 71 грн. за 1м3, що ляже великим тягарем на жителів міста. Міський бюджет не зможе відшкодовувати різницю в тарифах, а це неминуче  призведе до банкрутства комунального підприємства.

По – друге: згідно Постанови КМУ  №196  від  18.03.15 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» 2020 рік є останнім роком, коли можуть виділятись кошти з ДФРР на добудову даного об’єкту. Тобто, вже витрачені 24 мільйони гривень бюджетних коштів  на будівництво Долинського групового водопроводу ляжуть просто мертвим вантажем, без користі місту.

По – третє – об’єкт на даний час не охороняється, а це призведе до його розграбування.

Сподіваюсь, що здоровий глузд переможе амбіції керівництва області, ще не пізно повернутись до розгляду даних питань.

-- До речі, про водопровід. Зараз у соцмережах  розповсюджується інформація про  те, що збудовані свердловини не зможуть забезпечити потребу населення міста у водопостачанні. Закидаються сумніви й про якість води.

-- Давайте подивимось, хто є розповсюджувачем цієї інформації та чим вони обґрунтовані. У нас є звіт Кіровоградської обласної СЕС про відповідність проекту «Долинський груповий водопровід…» з водозабором з Лозоватського родовища вимогам санітарного законодавства України (лист головного лікаря Кіровоградської обласної СЕС Чорного Ф.Ф. до директора ДП «Укрдержбудекспертиза» в Кіровоградській області Кобзаренку О.П.).         

На кожну свердловину є паспорт продуктивності. Тобто, у нас є  шість свердловин, три з яких діючі, та три нових, у яких у відповідності  до паспортів підтверджена добова продуктивність 2647 м3 за добу. Зважте:  обсяг води, необхідний для забезпечення мікрорайонів міста  -- 1100 м3 на добу, старій частині міста потрібно 110 м3 на добу. Тому всі ці публікації я розцінюю, як брудні провокації проти міської  влади напередодні виборів.

Наступний проект,  який ми не зможемо реалізувати, це завершення реконструкції пам’ятки архітектури – водонапірної башти. На завершення робіт по реконструкції даного об’єкту  необхідно 512 тисяч гривень.

-- Болючою для долинчан є й тема ремонту доріг та освітлення вулиць міста. Що у планах на 2020 рік?

 -- Бюджет розвитку міста у 2020 році становить  3.6 мільйона гривень. У 2020 році в міському бюджеті  передбачено 2.7 мільйона на ремонт доріг у місті, 574 тисяч гривень -- на освітлення вулиць. Станом на сьогодні здійснено поточний  ремонт  асфальтобетонного покриття  вулиць Центральна, Чкалова, Макаренка (на ділянці від провулку Транспортний до провулку Козака Мамая), провулків Транспортний, Костя Гордієнка, Добровольчих Батальйонів, Василя Стуса  (на ділянці від вулиці Макаренка до вулиці Чумацький шлях) загальною площею 2325.6  м2 на суму 848, 3 тисячі гривень.

Розпочато ремонт асфальтобетонного покриття  до села  Степове, тут планується відремонтувати  620  м2.

Здійснено грейдерування та профілювання дорожнього покриття типу «біле шосе» з частковою засипкою промоїн щебенево-піщаною сумішшю вулиць  Яра Славутича, Мирна, Івана Богуна, Залізнична, Волохінська, 8-Березня, Івана Яковенка, Вячеслава Чорновола, Мічуріна (на ділянці від провулку Транспортний  до провулку Залізничний)  та провулків Миколи Міхновського, Добровольчих Батальйонів, Василя Стуса, Євгена Коновальця, дорожнього покриття  до міського сміттєзвалища загальною площею 64.3 тис.м2 на суму   730.7 тисячі гривень.

На черговій сесії міської ради плануємо виділити ще 448 тисяч гривень на поточний ремонт асфальтобетонного покриття на вулицю Макаренка.

-- У  соцмережах  почастішали  публікації так званих «громадських» активістів з критикою міської влади по ремонту доріг.

--  І знаєте, чому? Це говорить про те, що виборча кампанія у Долинській вже розпочалася. За ширмою цих публікацій стоять ті, хто хоче просто брудними методами скомпрометувати  мене. А тому я хочу попросити долинчан не реагувати на ці публікації, адже моя робота прозора, а її результати видно.

Стосовно ремонту доріг то хочу акцентувати увагу на тому, що це не при Тернавській дороги стали такими, вони роками не ремонтувались. І якби ці активісти так настирно вимагали від попередніх міських голів ремонту доріг, зокрема вулиці Макаренка, як від мене, то вона не була б сьогодні у такому стані. А якщо бути об’єктивним, то за період моєї каденції здійснено ремонт доріг з  асфальтобетонним покриттям 49,5 тис м2 на суму  29.3 мільйона гривень, поточний ремонт дорожнього покриття типу «біле шосе»  -- 25.3 тис. м2  на суму -3 мільйони гривень, грейдерування і профілювання доріг площею 128 тис. м2 на суму 1.9 мільйона гривень.

У 2019 році розпочато капітальний  ремонт дорожнього покриття по вулиці Чумацький шлях. У нинішньому році даний ремонт буде продовжено.

Для порівняння у 2011 – 2015 роках  здійснено  ремонт доріг з асфальтобетонним покриттям  площею 12698 м2 на суму 3.3 млн.грн.., «біле шосе»  -  16767м2 на суму 1.2млн. грн. Грейдерування  - 10415 м2 на суму 197.4 тис. грн..

Стосовно ремонту дорожнього покриття по вулиці Макаренка, то хочу зазначити, що ще у 2017 році був розроблений  проект  на капітальний ремонт цієї дороги на ділянці від провулку Миколи Міхновського до провулку Добровольчих Батальйонів  загальною кошторисною вартістю       1516,434  тис. грн. в цінах 2017 року, площа  дорожнього покриття  3302 м2. Ми неодноразово звертались до обласної держадміністрації, Державного фонду регіонального розвитку, народних депутатів з проханням виділити кошти на здійснення капітального ремонту цієї дороги та ще трьох об’єктів, проте наші звернення залишились без розгляду. Можливості міського бюджету обмежені і не дозволяють  виконувати такі дороговартісні роботи. Депутатами міської ради затверджено програму ремонту доріг комунальної власності  міста  на 2019 – 2025 роки. Під час затвердження бюджету депутати вирішують, які дороги потребують першочергового ремонту  в залежності від  їх стану та можливостей бюджету. 

-- А про подальше освітлення Долинської що можете сказати?

-- По програмі відновлення вуличного освітлення  станом  на сьогодні  виконані роботи по вулиці Сергія  Горячка  на ділянці від вулиці Соборності України до провулку Заводський  ( 11 ліхтарів ) по вулиці Бойка на ділянці від провулку Петра Калнишевського до провулку Васильченка (5 ліхтарів), по вулиці Вишневецького  на ділянці від провулку Добровольчих Батальйонів до провулку Миколи Міхновського (6 ліхтарів). На протязі червня цього року будуть виконані роботи з відновлення вуличного освітлення вулиці Чкалова на ділянці від провулку Транспортний до провулку Костя Гордієнка (11 ліхтарів), вулиці Сонячна на ділянці від провулку Транспортний до вулиці Івана Яковенка (7 ліхтарів) та вулиці Декабристів ( 6 ліхтарів).

Ще протягом липня–серпня  буде відновлене вуличне освітлення по вулиці Героїв Крут на ділянці від провулку Транспортний до кінця вулиці, та вулиці Мічуріна на ділянці від провулку Миколи Міхновського до провулку Мічуріна (9 ліхтарів).Всього протягом 2020 року заплановано відновити вуличне освітлення протяжністю 7 км та встановити 75 ліхтарів.

За період моєї каденції в місті освітлено  вулиць та провулків міста загальною протяжністю 28.6 кілометра та встановлено 429 світлоточок  на суму 2.9 мільйона гривень.

Для  порівняння у 2011 – 2015 роках відновлено освітлення  вулиць та провулків   загальною протяжністю 5 км, встановлено 142 світлоточки  на суму 581.2 тис. грн.

-- Кілька слів про організацію вивезення в місті твердих побутових відходів.

-- За вивезення ТПВ необхідно платити кошти і заключати договори. Затверджений тариф 25 грн.70 коп. з одного мешканця на вивезення ТПВ  з приватного сектора. Він базується на підставі  норм утворення відходів людиною, розроблених на підставі державних нормативів та протоколів фактичних результатів вимірювання ТПВ у м. Долинська від 2017 року, розрахованих в схемі санітарного очищення населених пунктів м. Долинська  та села Степове, розроблених  ТОВ «Екоінтехно з міста Київ та затверджених  рішенням виконкому  від 28 лютого 2018 року.

Кількість дворів приватної частини міста – 5105, з них жилих – 5055. Укладено договорів на вивезення ТПВ – 2298 ( 45.5%). Плановий річний обсяг вивезеного сміття по приватній частині міста – 8576 м3.

Різниця в тарифі з мікрорайонами тому, що там на 100% укладені договори. Якщо  такий показник буде по приватному сектору, тариф значно зменшиться.

-- У цьому році виповнюється  175-а річниця  від дня народження  О.Ф.Долинської,  іменем  якої названо наше місто. Чи передбачаються з приводу цього якісь заходи?

-- Звичайно. У день народження  О.Ф.Долинської плануємо встановити на приміщенні залізничної станції барельєф із зображенням  О.Ф.Долинської

-- Ваша каденція, як керівника міста, підходить до завершення. Є чим особисто пишатися?

-- Найбільшим своїм досягненням на посаді вважаю залучення інвестицій в розвиток міста. За період моєї каденції вдалося залучити 58 мільйонів, 204 тисячі гривень інвестицій. До мене цих показників  в роботі міської влади не було. Головне те, що нарешті вдалося зрушити з місця  проблему водопостачання . Робота розпочата і, незважаючи на всі перипетії  та політичні складові у вирішенні цього питання  обласною  владою, вона буде завершена. Люди мають отримувати дешеву та якісну питну воду.

Завершуємо роботу по оновленню Генерального плану міста, до якого не вносились зміни з 1987 року.

Щороку я публічно звітувала про свою роботу перед громадою  міста, а тому повторювати, що зроблено, думаю, немає потреби, люди все бачать  і розуміють. Як і те, що  неможливо за 5 років відремонтувати всі дороги в місті та відновити вуличне освітлення на всіх вулицях.

Не бачать зробленого ті, хто свідомо це робити не хоче, бо через політичну приналежність до тих сил, від  яких були при владі, мало що зробили для міста. А ми командою зробили, тому і зляться. Мабуть від заздрощів.

Чим пишаюсь?  Відновленими парками  «Дружба» та «Космонавтів», освітленими вулицями, відремонтованими дорогами, дитячими садочками, оновленими відпочинковими лавками, висадженими деревами та квітами, які радують не тільки жителів міста, а й гостей, відновленими ліфтами, які не працювали більше 13 років Всього одразу й не перелічиш. Хіба що додам ще відремонтований міський клуб  та насолоду від концертів колективів художньої самодіяльності, які дарують вони нам, містянам, на різних святах і заходах у місті. Це справжній відпочинок! Пишаюся, що нам вдалося відпрацювати систему розчищення доріг і тротуарів від снігу в зимовий період і люди та водії не мають проблем з пересуванням і проїздом. Хіба це не правда?

А найголовніше, як на мене, це підтримка жителів міста, яка спонукає, надихає, заохочує до бажання робити ще більше на благо громади.

З міським головою Вірою ТЕРНАВСЬКОЮ розмовляв Михайло ФЕДОРОВ.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання