вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про роботу виконавчого комітету міської ради по виконанню делегованих повноважень щодо захисту прав споживачів

ДОЛИНСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ДОЛИНСЬКОГО РАЙОНУ  КІРОВОГРАДСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ    КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я 

від 21 листопада  2012 року                                                                              № 224 

Про роботу виконавчого комітету міської

ради по виконанню делегованих повноважень

щодо захисту прав споживачів  

     Заслухавши та обговоривши  інформацію Ніколаєва В.М.- спеціаліста з питань організації торгівлі,побуту та захисту прав споживачів про роботу виконавчого комітету  міської ради по виконанню  делегованих повноважень щодо  захисту прав споживачів , виконавчий комітет міської ради відмічає,  що здійснення контролю за  дотриманням законодавства    з питань захисту прав споживачів виконавчим комітетом міської ради  в місті проводиться відповідно cт.28 Закону України «Про захист прав  споживачів».

     На сьогодні  в місті функціонує понад  250 закладів торгівлі, з них 69, здійснюють реалізацію продовольчих товарів, 165 – непродовольчих товарів, 17- ресторанного господарства та понад 60 – сфери послуг.

     За 11 місяців 2012 року введено в експлуатацію 14 нових  об’єктів сфери обслуговування,  серед яких гарні  сучасні непродовольчі магазини: «Господарка» ТОВ «Господарчі товари 2010», «Золото України» (Сааді Л.Д.), магазин «Задавака» (Гридіної В.М.), об’єкти сфери  послуг-  майстерні : по ремонту автомобілів (Вернидуб С.Б.), - комп’ютерів ( Сафонов Є.О),-ювелірних виробів (Лехан О.Ф) та ін.

     З початку року робочою групою по контролю та координації на споживчому ринку району  проведено перевірки 48 закладів ресторанного господарства, закладів торгівлі та побуту з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів та діючих правил торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування населення. За результатами перевірок вилучено  продуктів харчування на  суму понад 1,0 тис  грн. із закінченим  терміном  вживання та без відповідних документів, які засвідчують їх якість. За ці порушення штрафні санкції накладались  відповідними службами, що працюють в робочій групі. Адміністративною комісією міської ради до відповідальності  притягнуто 9 осіб та накладено штрафів на суму 0,5 тис. грн.

     На особистому прийомі  до спеціаліста з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськвиконкому за захистом прав  за 11 місяців  2012 року  звернулось 125  осіб, за аналогічний період минулого року – 112.  Як показує аналіз розгляду звернень,  близько 90 відсотків скарг вирішилося на користь споживачів.

     Вживалися заходи по припиненню торгівлі сільськогосподарською продукцією , молоком  та рибою у невстановлених місцях. Припинено існування стихійного ринку по вул. Леніна біля магазину «Барва».  

     Виконкомом міської ради  проводиться інформаційно - просвітницька та правова робота серед мешканців і підприємців міста через сайт міської ради та  районне радіо.  Консультаційна підтримка з питань захисту прав споживачів надається на особистому прийомі  та за телефоном. На ринку райспоживтовариства організовано громадську  приймальню з питань захисту прав споживачів та ринкового нагляду в м. Долинська

     Відповідно до  Ст.30 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні»

Виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

     1. Інформацію Ніколаєва В.М.- спеціаліста з питань організації торгівлі,побуту та захисту прав споживачів про роботу виконавчого комітету міської ради  по виконанню делегованих повноважень щодо захисту прав споживачів взяти до відома.

     2. Спеціалісту  виконавчого комітету з питань організації торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Ніколаєву В.М.:

          2.1. з метою поглиблення  правових знань споживачів по групах товарів, по яких надходить найбільша кількість скарг, продовжувати роботу по проведенню інформування  мешканців міста через районні засоби масової інформації,  сайт міської ради;

          2.2. для підвищення кваліфікації суб’єктів підприємницької діяльності які працюють у сфері обслуговування,  продовжити організацію семінарів та нарад з питань щодо запобігання правопорушень у сфері  торгівлі, ресторанного господарства та ринків міста.

          2.3 вживати  заходи з розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування в периферійних зонах міста.

     3. Рекомендувати  Баранову В.Г – начальнику Долинського РВ УМВС України в Кіровоградській області  спільно з спеціалістом з питань громадського правопорядку виконкому міської ради Барановським Г.О. вжити дієвих заходів по недопущенню торгівлі у невстановлених місцях та розростання стихійних ринків у місті.

     4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на  заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів  Бабенко Л.В.

Міський голова                                                                                                    С.Зеленокорінний 

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання