вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 2-08-34, 2-07- 49, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

Про погодження міської програми «Забезпечення реагування на надзвичайні ситуації ( події ) на 2013- 2015 роки »

УКРАЇНА  

ДОЛИНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

Долинського району Кіровоградської області

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Від «28» листопада 2012 року.                                                                       № 240

м. Долинська

Про  погодження міської програми   

«Забезпечення реагування на надзвичайні

ситуації (події) на 2013- 2015 роки»

     З метою  забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території міста, відповідно до ст.ст. 26 та 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

виконавчий комітет  міської ради

В И Р І Ш И В: 

     1. Погодити  міську  програму  «Забезпечення реагування на надзвичайні ситуації ( події ) на 2013- 2015 роки », (додається) та винести на розгляд сесії міської ради.

     2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на   Бойченка Ю.П.- першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

 

Міський  голова                                                                                                       С.Зеленокорінний 

                             

Погоджено:

рішенням виконкому міської ради

від «28» листопада 2012 року № 240

 

МІСЬКА ПРОГРАМА

Забезпечення реагування на надзвичайні ситуації (події)

на 2013 – 2015 роки. 

І. Загальна частина

     Внаслідок пожеж та інших надзвичайних подій техногенного та природного характеру суспільству завдаються суттєві матеріальні збитки. За останній рік на території міста Долинська Кіровоградської області, виникло 37 пожеж та 78 надзвичайні події з них: відкачування води з підвалів житлових будинкові 4 рази; надання допомоги по відкриванню дверей квартир 10 разів; проведення аварійно-рятувальних робіт 7 разів;   промивання дренажної системи 6 разів; спилювання дерев, що загрожували падінню на лінії електропередач та дахи житлових будинків 15 разів; надання допомоги іншим службам 30 рази; проведення пошукових робіт 6 разів де знешкоджено 45 одиниці ВНП.

     В результаті надзвичайних подій на території міста загинуло 3 чоловіка, загальні збитки від надзвичайних подій що виникли протягом 2012 року складають 185 тисячі 230 гривень.

     Внаслідок оперативного реагування силами пожежно-рятувального підрозділу та  високої професійної майстерності було   збережено матеріальних цінностей на суму 400 тисячі 132 гривень.

     Недостатнє матеріально-технічне забезпечення та слабке фінансування не надає змоги постійно здійснювати практичне відпрацювання установ, населених пунктів Долинського району щодо запобігання та профілактику виникнення пожеж, надзвичайних подій техногенного та природного характеру.

     У зв'язку  із значним розширенням функцій підрозділів МНС, необхідністю виконання аварійно-рятувальних робіт, які повинні проводитись на сучасному технічному рівні та за умови мінімального ризику для життя і здоров'я працівників підрозділу, створення безпечних умов роботи особового складу Долинського РВ УМНС в Кіровоградській області, виникла необхідність забезпечення особового складу Долинського РВ УМНС в Кіровоградській області спеціальним аварійно-рятувальним спорядженням та новітніми засобами зв’язку.

     Враховуючи ситуацію, яка склалася із забезпеченням  пожежної безпеки , вимог Закону України «Про пожежну безпеку» від 17 грудня 1993 року №3745 – ХІІ,  та  Закону України «Про правові засади цивільного захисті» від 24 червня 2004 року №1859-IV та з метою забезпечення пожежної безпеки , реагування на надзвичайні ситуації техногенного, природного характеру проведення аварійно-рятувальних робіт розроблена міська програма , яка передбачає зміцнення матеріально-технічної бази пожежно-рятувальної служби МНС України.

ІІ. Мета та головні напрямки програми

     Метою програми є забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території міста Долинська:

- збирання та аналітичне опрацювання інформації про надзвичайні ситуації;

- прогнозування та оцінка соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій;

- здійснення нагляду і контролю у сфері цивільного захисту;

- розроблення і здійснення запобіжних заходів у сфері цивільного захисту;

- створення, збереження і раціональне використання матеріальних ресурсів, необхідних для запобігання надзвичайним ситуаціям;

- оперативне оповіщення населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайної ситуації, своєчасне достовірне інформування про обстановку, яка складається, та заходи, що вживаються для запобігання надзвичайним ситуаціям та подолання їх наслідків;

- організація захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, надання невідкладної психологічної, медичної та іншої допомоги потерпілим;

- проведення невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організація життєзабезпечення постраждалого населення;

- забезпечення постійної готовності сил і засобів цивільного захисту до запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків;

- надання з використанням засобів цивільного захисту оперативної допомоги населенню в разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій;

- навчання населення способам захисту в разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій та організація тренувань;

ІІІ. Головні напрямки програми та обсяг фінансування основних видів

робіт (додаток 1)

     Посилення контролю за станом пожежної та техногенної безпеки та профілактики виникнення пожеж на території міста Долинська.

     Метою цього напрямку  є оперативні дії пожежно-рятувального підрозділу як під час гасіння пожеж, так і під час надання допомоги у ліквідуванні наслідків надзвичайних ситуацій та за інших особливих умов у взаємодії з іншими службами і відомствами. 

ІV. Основні заходи щодо реалізації даного напрямку

     Зміцнення матеріально-технічної бази пожежно-рятувального підрозділу Долинського РВ УМНС України в Кіровоградській області.

     Метою даного напрямку є надання допомоги пожежно-рятувальному підрозділу Долинського РВ УМНС України в Кіровоградській області у зміцненні матеріально-технічної бази, а саме :

- забезпечення паливо мастильними матеріалами ;

Це дозволить більш ефективно та якісно здійснювати оперативне реагування та запобігання виникнення надзвичайних подій та ситуацій.

Основні заходи щодо реалізації цього напрямку подано в додатку № 2 даної програми 

V. Фінансове забезпечення і механізм реалізації програми,

організація управління та контролю за ходом її реалізації

     Фінансування  заходів програми передбачається здійснювати згідно з чинним законодавством за рахунок коштів міського бюджету, власних коштів підприємств, позабюджетних фондів та інших джерел незаборонених чинним законодавством.

     Механізм реалізації програми, організація управління та контроль за ходом її реалізації.

     Програма розрахована на 2013 - 2015 роки і має бути реалізована шляхом проведення заходів і робіт, передбачених головними напрямками.

     Реалізація заходів програми здійснюється на основі угоди з виконавчим комітетом міської ради та з підприємствами, установами та організаціями міста.

VІ. Оцінка ефективності і соціально-економічних результатів

реалізації програми

     Дана програма передбачає вирішення комплексу завдань щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, забезпечення відповідного рівня готовності сил та засобів до реагування і надання допомоги населенню з ліквідації їх наслідків в інтересах безпеки суспільства та довкілля.

     В наслідок реалізації програми очікується зменшення матеріальних збитків від пожеж, надзвичайних подій, ситуацій природного та техногенного характеру.

____________________________________________

 

Підготував:

Спеціаліст з питань громадського порядку                              Г. Барановський

Керуюча  справами (секретар) виконкому                                В. Ковальчук

 

ДОДАТОК 1

до рішення  виконкому міської ради

від «28» листопада 2012 року №240

 

Головні напрямки міської програми забезпечення пожежної 

та техногенної безпеки на 2013 рік

№ п/п

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Орієнтовані обсяги фінансування (вартість), тис.грн.

Джерела фінансування

Виконавець

1.

Зміцнення матеріально-технічної бази пожежно-рятувального підрозділу Долинського РВ УМНС України в Кіровоградській області

2013

2014

2015

5,0

5,0

5,0

Міський бюджет

Долинський РВ УМНС України в Кіровоградській області

Всього

2013 - 2015

15,0

Міський бюджет

Долинський РВ УМНС України в Кіровоградській області

 

ДОДАТОК 2

до рішення  виконкому міської ради

від «28» листопада 2012 року  № 240

 

Зміцнення матеріально-технічної бази Долинського РВ УМНС

України в Кіровоградській області 

№ п/п

Зміст заходу

Термін виконання, роки

Орієнтовані обсяги фінансування (вартість), тис.грн.

Джерела фінансування

Примітка

1.

Надання допомоги у придбанні:

 

 

 

 

 

пально-мастильних матеріалів та автомобільних запчастин

2013

2014

2015

5,0

5,0

5,0

Міський бюджет

 

 

 

 

 

 

Всього

2013 - 2014

15,0

Міський бюджет

 

__________________________

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання