вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

IV фестиваль "Пісні КГЗКОР - 2012р."

14 липня 2012 року  біля молодіжного центру «Червона калина» в Долинській відбувся 4-й фестиваль бардів. У святі пісні, присвяченому Дню металурга, взяли участь понад 40 конкурсантів з Дніпропетровської, Кіровоградської, Одеської, Херсонської, Миколаївської областей. Свято відкрили ведучі Ірина Грищенко і Надія Косяк.

«Барди створюють свої пісні насамперед для зміцнення духовності та розвитку культури нашого суспільства. Тому нам сьогодні потрібна підтримка влади, щоб ми могли доносити  наші пісні   великій  кількості людей », - сказала ведуча Надія Косяк. «Місія бардів - допомагати владі будувати і відроджувати Україну. І ми вдячні за те, що керівництво міста, району та області з повагою ставиться до українських бардів-кобзарів,  і ми  завжди будемо підтримувати таку владу. Особливу подяку ми висловлюємо меру нашого міста Зеленокорінному Сергію Івановичу, заступнику голови  Кіровоградської обласної державної адміністрації Кузьменку Сергію Анатолійовичу, голові районної державної адміністрації Вітряку Геннадію Миколайовичу, голові районної ради Данилюку Григорію  Васильовичу».

Для привітання долинчан на сцену піднялися  перший заступник міського голови  Юрій Бойченко і радник голови Долинського районної ради Людмила Ревесз, які вручили грамоти активним учасникам бардівського руху Надії Косяк, Івану Найденко, Валентину Литвину, Миколі Литвинову і побажали учасникам гарного виступу, перемог і нових досягнень на творчій ниві.

Вперше це свято проходило без мера Сергія Зеленкорінного, але його привітання прозвучало в запису. Мер в цей день перебував у відрядженні, але душею був з конкурсантами.

Слово «фестиваль» в перекладі означає «свято». У цьому році фестиваль збігся з професійним святом КГОКОРівців - Днем Металурга! На сцену були запрошені ветерани КГЗКОР. Станіслав Жижко отримав у подарунок книгу «Труднообогащаемий КГЗКОР» із рук автора Олександра Лазарєва, який виконав «Гімн КГЗКОРу».

Фестиваль «Пісні з КГЗКОРу» став колискою «Театру авторської пісні Кривбасу» Саме тут в Долинській зароджувалася дружба криворізьких бардів, які після першого фестивалю стали членами цього театру. А два барда цього клубу Олег Карьєв і Олександр Бах стали лауреатами Долинського фестивалю і отримали призи від районної організації  Партії регіонів. Троє Долинських хлопців, вчорашні випускники - Ростислав Горєвий, Владислав Бєлов, В'ячеслав Ліфенко були урочисто прийняті в українську бардівську сім'ю.

Лауреат фестивалю Олександр Бах виконав пісню, з якою переміг в минулому році - «Козацьку вольницю», і присвятив її спонсорам фестивалю - козакам Долинського  степового куреня окремого Чорноліського полку імені козака Мамая Центрального козацького округу. Начальник штабу Осаул Олександр Григор'єв висловив теплі слова на підтримку фестивалю.

Тепер козаки не дадуть фестиваль в образу нікому.

Низький уклін і найкращі побажання висловили учасники фестивалю ще одному спонсору - депутату обласної ради Петру Омельяновичу Костючку, який  завжди підтримує всі спортивні та культурно-мистецькі  районні заходи.  Петро Омелянович, незважаючи на свою зайнятість, прийшов на фестиваль, щоб підтримати і привітати  бардів.

Ми висловлюємо подяку підприємцю Валерію Булавка, козацькому отаману Віктору Шевчуку, адміністратору сайту «Долинська» Руслану Позднякову, депутатам міської ради, журналісту Михайлу Федорову, генеральному директору підприємства «Автоцентр Долинка» Василю Хропко, заступнику голови райдержадміністрації Ірині Бондаренко, виконавчому директору КГЗКОР Михайлу П'ятакову. керівнику ветеранської організації КГЗКОР Леоніду Золотько, голові профкому КГЗКОРу Віталію Радченко.

Конкурсна програма тривала 3 години. Конкурсанти виконували по одній пісні. В цьому році якісний рівень учасників був на багато вище, ніж в минулому.

Серед багатьох хочеться особливо виділити нашого земляка, барда Дмитра Якушу. У цього хлопця велике майбутнє. Порадував глядачів своїм темпераментом і бард зі Скадовська Григорій Вєтров (Мельниченко). У фестивалі брала участь Олена Ворона з Мінська, вона  відзначила високий рівень організації фестивалю.

Поки учасники штурмували «Вільний мікрофон», журі у складі Івана Найденко, Олександри Корчинської, Оксани Шпирко та Валентини Кондратенко визначило переможців.

У номінації «Патріотична пісня» переможцем став наш земляк Валентин Литвинов

В номінації: «Пісня про Долинську» - Віталій Щербак (Кривий Ріг);

 «Пісня про КГЗКОР» - Олександр Бах (Кривий Ріг);

«Автор неповний» - Олена Ворона;

«Пісня про Чорнобиль» - Надія Косяк (Кривий Ріг);

«Виконавець бардівських пісень» - Юрій Скорец (смт. Александрова).

«Автор» - Андрій Шульга.

Приз глядацьких симпатій відвіз до Дніпродзержинська Сергій Зубасіч.

Головні призи від Партії Регіонів, заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Кузьменка Сергія Анатолійовича, Долинського міського голови Зеленокорінного Сергія Івановича, призи від профкому КГЗКОРу  вручав конкурсантам Юрій Бойченко.

Всі учасники фестивалю отримали в подарунок відеофільми минулорічного фестивалю.

 «Гитара по колу» - ходила з 0-00 до 4-00 години ранку. А до 10-ої  години барди прибули на другий ставок, де продовжили знайомство, біля багаття, яке запалили долинські козаки. До цього часу підоспів і смачний куліш зварений козаками.

Все пройшло на вищому рівні. О 14 годині барди заспівали останню пісню, подарували козакам на чолі з  Олександром Григор'євим слова подяки, свої обійми і роз'їхалися. Прощай фестиваль «Пісні з КГЗКОРу 2012», до зустрічі на ювілейному фестивалі «Пісні з КГЗКОРу 2013».

 

        

Дивитись фото.

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання