вул. Соборності України 50, м.Долинська Кіровоградська обл. 28500
тел: 05(234) 5-04-06, 5-31-61, e-mail: dolmiskrada@ukr.net

Навігація

Офіційні сайти

На замітку споживачам

На ринку я придбав куртку зимову по ціні 320 грн. Купуючи її довго приміряв. Коли прийшов додому, то дружина сказала, що куртка мені  не підходить  за розміром.

Чи маю я право обміняти на іншу куртку або повернути гроші? ( Сергій  С.)

   Згідно Ст.9 Закону України "Про захист прав споживачів” Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
  Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.
   В більшості випадків наші покупці не вимагають товарний чек чи інший, який підтверджує факт купівлі. І як наслідок коли потрібно захистити себе , втрачають ці права.
   Тому, в разі, коли продавець видати вам чек відмовляється, раджу товар не купувати в нього . Купуйте там, де Вам видадуть документ, який підтверджує факт купівлі. Або купуйте зі свідками які при потребі можуть свідчити.
   Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі. 
   Обміну та поверненню не підлягають товари перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України зокрема:
ПЕРЕЛІК товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)
 Продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни
 Непродовольчі товари: фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір
корсетні товари
парфюмерно-косметичні вироби
пір'яно-пухові вироби
дитячі іграшки м'які дитячі іграшки, гумові надувні
зубні щітки, мундштуки, апарати для гоління помазки для гоління розчіски, гребенці та щітки масажні сурдини (для духових музичних інструментів) скрипічні підборіддя рукавички
тканини тюлегардинні і мереживні полотна, килимові вироби метражні
білизна натільна, білизна постільна, панчішно-шкарпеткові вироби
товари в аерозольній упаковці
друковані видання
лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником)
аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом
вироби з натурального та штучного волосся (перуки)
товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо)
інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо)
ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння
 
    Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару., або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж
   Якщо потрібного товару Вам не змогли запропонувати, то ви розриваєте з продавцем договір купівлі-продажу і вимагаєте повернення сплачених вами коштів. Гроші, сплачені за товар, повертаються покупцеві у розмірі вартості повернутого товару у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.
   В разі, якщо Ваші вимоги як споживача не задовольняються, звертайтесь у міську раду до спеціаліста з питань торгівлі, побуту та захисту прав споживачів або телефонуйте за № 5-10-97

Огляд преси


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання